Лист ДПС України від 13.12.2012 № 70820/61-12/18-8515 "Про розгляд звернення "

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

13.12.2012 № 70820/61-12/18-8515

Про розгляд звернення

Державна податкова служба України розглянула Ваше звернення  <……> щодо подання копії записів у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних та повідомляє таке.

Відповідно до п. 201.15 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) реєстр виданих та отриманих податкових накладних ведеться в електронному вигляді у форматі, затвердженому центральним органом податкової служби.

Платники податку у терміни, передбачені для подання податкової звітності, подають до  органу  державної податкової служби копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді.

При цьому копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних подаються у складі декларації з податку на додану вартість (п. 13 розділу ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 № 1492).

Згідно з п. 7 Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 №1002, реєстр виданих та отриманих податкових накладних є основою для відображення зведених результатів такого обліку в податкових деклараціях з податку на додану вартість.

Оскільки Кодексом та нормативно – правовими актами не передбачено   подання копій реєстрів виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді залежно від стану господарської діяльності платника податку та від наявності чи відсутності податкових зобов’язань та податкового кредиту у відповідному звітному періоді, то платник податку зобов’язаний до податкової декларації з ПДВ, яка подається до органу державної податкової служби з прочерками, додавати копії реєстрів виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді за відповідний звітний період.

Водночас повідомляємо, що з метою врегулювання проблемних питань, що виникають при застосуванні положень Кодексу, Державною податковою службою України на офіційному веб-сайті ДПС України в Єдиній базі податкових знань розміщені відповіді на запитання щодо подання копій реєстру виданих та отриманих податкових накладних.

 

Голова                                                                                               О.В. Клименко

comments powered by HyperComments