Лист ДПС України від 29.01.2013 № 1389/6/15-3115 щодо оподаткування податком на додану вартість операції з повернення обладнання, отриманого від нерезидента в оперативний лізинг

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

29.01.2013   № 1389/6/15-3115

Про розгляд звернення

 

Державна податкова служба України розглянула лист <…>  щодо оподаткування податком на додану вартість операції з повернення обладнання, отриманого від нерезидента в оперативний лізинг та повідомляє.

Оскільки  підприємством ввозиться обладнання на умовах договору оперативного лізингу, укладеного з нерезидентом, таке обладнання буде поміщено у митний режим тимчасового ввезення. В залежності від виду обладнання, яке ввозиться, відповідно до пункту 206.7 статті 206 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до операцій із ввезення товарів на митну територію України у митному режимі тимчасового ввезення застосовується умовне повне звільнення від оподаткування або умовне часткове звільнення від оподаткування за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених главою 18 Митного кодексу України (далі – МКУ).

Умовне повне звільнення від оподаткування (підпункт 206.7.1 пункту 206.7 статті 206 ПКУ) застосовується до товарів та в порядку, визначених статтею 105 МКУ, відповідно до якої у зазначений режим  поміщуються виключно товари, транспортні засоби комерційного призначення, зазначені у статті 189 МКУ та в Додатках B.1 - B.9, C, D до Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 рік), на умовах, визначених цими Додатками, а також повітряні судна, які ввозяться на митну територію України українськими авіакомпаніями за договорами оперативного лізингу.

Товари (за винятком підакцизних), не зазначені у статтях 105, 189 МКУ, а також у Додатках B.1 - B.9, C, D до Конвенції про тимчасове ввезення      (м. Стамбул, 1990 рік), або такі, що не відповідають вимогам зазначених Додатків, згідно з статтею 106 МКУ можуть поміщуватися у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування  (підпункт 206.7.2 пункту 206.7 статті 206 ПКУ), який передбачає за кожний повний або неповний календарний місяць заявленого строку перебування на митній території України  таких товарів сплату 3 відсотків суми митних платежів, яка підлягала б сплаті у разі випуску цих товарів у вільний обіг на митній території України, розрахованої на дату поміщення їх у митний режим тимчасового ввезення (загальна сума нарахованого до сплати податку на додану вартість не повинна перевищувати суму податку на додану вартість, яка підлягала б сплаті  при ввезенні цього обладнання на митну територію України у митному режимі імпорту).

Як зазначено у запиті, після завершення строку дії договору оперативного лізингу ввезене  обладнання підлягає поверненню нерезиденту. Згідно з пунктом 2 частини першої статті 86 МКУ така операція є реекспортом.

Відповідно до пункту 206.5 статті 206 ПКУ операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

При цьому якщо платник податку придбає (виготовляє) товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника (пункт 198.4 статті 198 ПКУ).

 

Заступник Голови                                                                        А.П. Ігнатов

 

comments powered by HyperComments