Новости

Нове дихання закону про податковий компроміс

Нове дихання закону про податковий компроміс

До Верховної Ради України коаліцією був внесений законопроект про податковий компроміс.

 Із цього законопроекту випливає наступне, що всі податки, які компанії оптимізували за минулого уряду за допомогою тіньових схем до 1 квітні 2014 року  підлягають списанню, за умови якщо буде сплачено 5%.

Мова йде про податок на додану вартість та  податку на прибуток. На протязі 90днів після того, як законопроект набере чинності компанії мають уточнити свої податкові зобов’язання.

Ті хто чистий перед законом не в захваті від  такого нововведення і просять уряд не квапитись із прийняттям  рішень та доробити його. Це вже в друге уряд намагається провести цей закон. Вперше це було зроблено минулим урядом, але тоді закон (в іншому варіанті)пройшов у першому читанні, але був провалений у другому. Для  тих хто ухилявся від сплати податків, перший варіант законопроекту був менш привабливий, тому що сплатити потрібно було 15% від зобов’язань та строк встановлений 30 днів.

У раді підтримують ідею податкового компромісу, розуміючи, що при нинішньому невиконанні бюджету будь-які компенсатори потрібні. Якщо цей законопроект буде прийнятий ще в цьому році, то бюджет може додатково отримати близько 2-3 мільярдів гривень. Тим паче, що в Державній фіскальній службі прогнозують провал по збору податку на прибуток, який був раніше вибраний авансовими платежами.

Але є побоювання з боку тих,хто платив податки, тому що у випадку коли їх контрагенти почнуть до нараховувати собі податки та виправляти декларації, то податківці можуть  піти по ланцюгу та змусити доплачувати і їх. Деякі компанії звернулися до влади більш чітко прописати гарантії для чесних платників податку, адже якщо почнуться перевірки, після того як не доброчесні платники подать уточнюючий розрахунок свої зобов’язань, то очевидно до чого це може призвести.

Ви можете скористатись  нашим сайтом ТаксОптима для проведення оптимізації оподаткування в законний спосіб. На сайті представлені  тільки  реально працюючі фірми, тому оптимізація буде проведена з дотриманням чинного законодавства України.

comments powered by HyperComments