Статьи

Нововведення в законодавстві у сфері оподаткування в 2014 році

З 1 січня набули чинності зміни до Закону України від 15.05.2003 року № 755-4 «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців». Зміни були впроваджені Законом України «Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" щодо спрощення реєстрації осіб як платників податків 05.09.2013  441-VII

 Ці зміни стосуються спрощення реєстрації осіб в якості платників податку.

Згідно цього документу під час реєстрації  підприємець може подавати спеціальну заяву та сповістити про те, що він добровільно хоче зареєструватись як платник ПДВ або/чи обрати спрощену систему оподаткування. Після цього державний реєстратор передає копію цієї заяви до податкової інспекції, одночасно з відомостями реєстраційної карти.

Можна подавати заяву як платнику податку так і державним реєстраторам в електронному вигляді.

Впровадження нової процедури реєстрації та обліку платників податку.

З січня 2014 року вступили в дію зміни які стосуються обліку та реєстрації платників податку та зміни які направлені на удосконалення деяких положень.

На підприємців очікують наступні нововведення

1. Відміна свідоцтва про реєстрацію як платника податку на додану вартість

2. Зміна в порядку поставки платників податків на облік

  2.1. Відносно постановки а облік  крупних платників податку

Цим законом виправляться неточність статті 63 «Загальні положення по обліку платників податку п. 63.6 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.№2755.За ініціативою контролюючого органу зміна основного місця обліку можлива тільки по відношенню до крупних платників податку.

   2.2. Відносно подачі форми 20-ООП

Згідно з новою редакцією п. 63.3 ПКУ повідомляти про всі об’єкти оподаткування та об’єкти, які пов’язані з оподаткуванням необхідно лише за основним місцем обліку,згідно порядку обліку платників

3.  Ставити до відома контролюючі органи щодо змін.

  3.1. Про зміні свого місцезнаходження підприємці зобов’язані подати заяву про реєстрацію в контролюючий орган за своїм місцем перебування потрібно лише тим платникам податку, для яких в Законі  про державну реєстрацію прописані особливі правила( п 66.3 ПКУ в новій редакції.)

  3.2. Згідно з новою редакцією статті 66 «Внесення змін в облікових даних платників податку п. 66.6 ПКУ необхідно подавати данні про будь-які зміни  інформації, що знаходяться в документах, які ви подаєте для того щоб вас  взяли на облік, в тому випадку коли інформацію про такі зміни вноситься  до єдиного державного реєстру або якщо відповідна інформація була вже надана для контролюючого органу за місцем основного обліку платника податку.

4.Обовязкова публікація даних про платників податку на офіційному веб сайті.

Податкова зобов’язана викладати данні про постановку на облік платників податків не пізніше а ніж наступного робочого дня. Інформація розміщується на офіційному сайті єдиного державного реєстру або ж на сайті податкової служби.

Ми розглянули лише деякі нововведення в податковому законодавстві. В найближчих статтях ми будемо продовжувати розповідати вам про зміни що відбулися в сфері оподаткування в 2014 році.

Ключевые слова: 

оподаткування в 2014 році, нововведення, оподаткування
comments powered by HyperComments