Статьи

Обходимо обмеження на готівковий обіг в 150тис.грн. Комісійні витрати

Сьогоднішня стаття буде не зовсім звичною. В ній не буде схеми, як можна мінімізувати податкові виплати в бюджет , зате вона буде цікава всім без винятку, та й дозволить зекономити  чималу суму та мінімізувати комісійні витрати на обслуговуванні операцій по банківським розрахункам. Також ви можете дізнатися про податок на додану вартість

Всім відомо, що з 1 вересня минулого року Постановою Правління національного банку «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою  від 06.06.2013 №210 встановлено граничну суму розрахунків за готівку. Ця сума становить 150 тис. гривень.

Гранична сума розрахунків за готівку

Давайте розглянемо кого яких операцій це стосується

  1. Під час розрахунків фізичних осіб із підприємством або підприємцем на протязі дня за товари, роботи або послуги.
  2. Дані обмеження стосуються розрахунку фізичних осіб між собою згідно договорів купівлі-продажу, які затверджуються нотаріально.
  3. Якщо сума перевищує 150тис. гривень то у такому випадку, як роз’яснює НБУ у своєму листі №11-117 сплачувати потрібно в безготівковій формі .

Розглянемо яким чином можна здійснювати такі операції:

  1. Переказувати кошти із поточних рахунків фізичної особи на поточний рахунок іншої особи
  2.  Можна також вносити кошти на депозитний рахунок нотаріуса, а потім він самостійно перерахує кошти покупцю.
  3. Шляхом відкриття депозитного рахунку на ім’я  фізичної особи
  4. Можна застосовувати акредитивну форму розрахунків.

Це все дуже добре перерахував і все, але тут постає «АЛЕ» по-перше потрібно сплачувати банківську комісію за відкриття банківського рахунку, за переказ коштів та за зняття готівки, а у випадку якщо продавець захоче залишити ці кошти на депозиті, то йому доведеться ще додатково сплатити податок на % від отриманих депозитних коштів. А якщо   ви купуєте квартиру то в такому разі комісійні за переказ вам можуть обійтись в величеньку суму. Кому це потрібно?

От тут і постає питання яким чином можна обійти дане обмеження?

Отже пропонуємо вам схеми, які дозволять обійти обмеження на розрахунки  в готівковій формі.

Перш за все можна скоритись прогалинами які допущені в нормах, якими встановлені ці обмеження.

1. Для початку що стосується розрахунків із СПД за товари, роботи чи послуги, тут не діють такі обмеження, якщо платіж не пов'язаний з купівлею товарів, робіт та послуг. Фізична особа може спокійно провести розрахунок за оренду в сумі, яка буде перевищувати 150 тис. гривень. Те саме можна робити і розраховуючись за договорами позики. ??Какая минимальная зароботная плата установлена с 01.01.2014 года??

2. Також за згодою сторін можна оформити розстрочку платежу. Його можна поділити скажімо на декілька частин. Але щоденний платіж не повинен бути більшим ніж 150 тис. грн.

3. Як вже було зазначено раніше із підприємством можна проводити розрахунки готівкою і вносити до банківської каси для того щоб далі ця сума була внесена на рахунок отримувача. Подібний варіант  може стати у нагоді, якщо ви купуєте авто та в салоні є банківська каса. У такому разі ви економите на банківській комісії.

Ключевые слова: 

готівковий обіг, готівка, схеми, обмеження, форма, комісійні витрати
comments powered by HyperComments