Статьи

Оформлюємо витрати на обслуговування майна. Сплата за пальне

Оформлюємо витрати на обслуговування майна. Сплата за пальне

Ми вам обіцяли, що в цій статті розберемо приклади, коли майно працівників береться в оренду підприємством . В даному випадку ми розглянемо варіант, коли підприємство взяло в оренду авто і яким чином оформляється пальне, яке використовується, тобто витрати на обслуговування цього майна і як ми мінімізуємо податкове навантаження.

Більше за все проблем вникає безпосередньо з вартістю бензину, який використовується в автомобілі. Практично використовують два способи, які забезпечують машини пальним

  1. Коли підприємство само платить за пальне
  2. Коли працівник за власний рахунок заправляє авто, а потім підприємство на підставі авансового звіту, компенсує ці кошти.

Аргуметують це податківці тим,що витрат не має, тому що вони являються фінансуванням персональних потреб фізичної особи.

Але суди в подібній ситуації стають на бік платників податку.

У своїх постановах суд робить наступні висновки: у випадку, коли компенсується вартість використаного пального (якщо його витрачають в рамках господарської діяльності)не виникає додаткового блага.

Тобто якщо ви використовуєте пальне для господарських потреб, то у такому випадку це не вважається фінансуванням особистих потреб фізичної особи, а отже   підприємство зберігає своє право на податкові витрати. Єдине на що радимо звертати особливу увагу це на те, що має бути документальне підтвердження. В обов’язковому   порядку має бути укладений договір на компенсацію використання майна фізичної особи(працівника), а також мають бути документи, що підтверджують використання пального тільки на господарські цілі підприємства.

Далі будемо розбирати  чи потрібно  в разі компенсації сплачувати податок на доходи фізичних осіб.

Якщо використання майна вважається додатковим благом згідно пункту «г» пп. 164. 2.17 статті 164 «База оподаткування»  Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-6. То з отриманої суми потрібно сплатити ПДФО.

Що ж стосується  пального, яке було витрачене на господарські потреб то воно не  входить до доходу працівника. Хоча думка податкових органів може відрізнятися та як показує практика суди переважно на боці платників податку.

Не забудьте все належним чином оформити.

Хочемо ще зазначити, що не потрібно платити єдиний соціальний внесок, оскільки компенсація не має відношення до фонду оплати праці, том що компенсація платиться не за виконані роботи чи надані послуги, а за те, що  підприємство користується майном.

Плюс.

- Не платимо податок на доходи фізичних осіб

- не платимо єдиний соціальний внесок

- підприємство відносить компенсаційні витрати на податкові витрати, чим зменшує податок на прибуток

Як бачимо, за допомогою правильно оформленого договору можна зменшити податкове навантаження на підприємство та на працівника.

Ключевые слова: 

витрати, пальне, майно, оподаткування, податки на майно, майнові податки
comments powered by HyperComments