Статьи

Оптимізуємо оподаткування на підприємстві. Приклад

Оптимізація оподаткування

Для початку, перед тим, як розпочати  оптимізацію оподаткування, доцільно з’ясувати чи вигідно воно вам.

Наприклад, якщо операції у вас невеликі і для оптимізації нам потрібно буде відкривати нове підприємство, то потрібно співставити чи зможемо ми понести такі витрати і можливо в цьому випадку краще відмовитись від такої оптимізації

Друге на що ми маємо звертати увагу - це на юридичну чистота операції. Тобто, кожна операція з оптимізації оподаткування повинна бути точно вивірена та оформлена бездоганно документально.

Третє що потрібно зробити - це слідкувати за тим, щоб операції з оптимізації оподаткування не виділялись серед інших операцій наскільки це можливо та щоб операції всі супроводжувалась документами, які підтверджують їх проведення

Наприклад, якщо ми передаємо на зберігання якийсь товар нашому контрагенту і якщо ці товари потрібно перемістити за складу на склад, то в такому випадку в  нас повинні звичайно бути транспорті послуги

Для того, щоб оптимізувати оподаткування нам необхідно ще мати інструменти. Наприклад, оптимізувати оподаткування в рамках окремого підприємства набагато складніше, ніж якщо в нас є фірма, яка знаходиться на іншій системі оподаткування або має якісь податкові пільги, які вигідні для нас, або в них інший звітний період по податку на додану вартість. Тобто в рамках одного підприємства шляхів оптимізації оподаткування мало, а в рамках співробітництва з декількома фірмами шляхів для оптимізації стає значно більше. Ми  можемо використовувати вигоди від кожної системи оподаткування.

Ще одним шляхом який дозволяє оптимізувати оподаткування - це вибір системи оподаткування для нашого основного підприємства.

Також для оптимізації  ми  маємо правильно обрати  облікову політику.

Приклад оптимізації по окремими операціям

Якщо ми будемо  відраховувати амортизаційні відрахування малоцінних необоротних матеріальних активів по методу 100% передачі в експлуатацію то звичайно сума наших видатків буде більша, ніж якби ми обрали метод відрахування необоротних матеріальних активів 50% при передачі в експлуатацію і 50% при списанні з балансу.

Інколи нам потрібно більше видатків, а інколи за допомогою правильного вибору облікової політики, нам вигідніше відстрочити видатки у часі.

Наприклад, зараз наше підприємство користується якоюсь податковою пільгою (податок на прибуток) і ставка податку для нас становить 0%, то в  такому випадку, якщо нарахувати амортизацію основних засобів зараз, то вийде, що витрати ці в нас  пройдуть даремно, оскільки ми все одно не платимо податок на прибуток. А якщо ми виберемо строк корисного використання довший, то сума амортизаційних відрахувань у нас зараз буде менша і звісно витрати будуть теж менші , але для нас це зараз не важливо . А якщо ми зараз нарахуємо менше амортизаційних витрат, то нам залишить більше на інші звітні періоди.

Ще один  досить розповсюджений приклад Оптимізації оподаткування на підприємстві

 Якщо, в цьому звітному періоді в нас з видатками  все добре, або навіть є збитки, то в такому випадку теж буде доцільніше зменшити амортизаційних  відрахування основних засобів, щоб зараз вони в нас не пропали в збитках , та щоб у подальшому ми могли використати її більш ефективно.

Ми розглянули приклади, як за допомогою виваженої та чіткої оптимізації оподаткування можна мінімізувати податкові виплати та зменшити податкове навантаження.

Ключевые слова: 

оптимізація, оподаткування, україна, оптимізувати, підпроємство
comments powered by HyperComments