Статьи

Оптимізуємо оподаткування використовуючи схему посередник-продавець

Оптимізуємо оподаткування використовуючи схему «посередник(продавець товару) - в інтересах покупця»

Суть даної схеми оптимізації.

Покупець товарів дає доручення продавцю, який в даній схемі виступає  в ролі посередника.

Згідно доручення ,яке дано на основі  агентського договору або на основі комісійного договору посередник, це може бути  агент або комісіонер, бере на себе зобов’язання  знайти на ринку товар, що цікавить покупця. За свої послуги він отримає винагороду.

Ми розглядаємо тему:  Оптимізуємо оподаткування використовуючи схему «посередник(продавець товару) - в інтересах покупця»

           «Посередник (продавець товару)-в інтересах покупця»

                    Схема   «Посередник (продавець товару)-в інтересах покупця»

Цією винагородою буде сума, яку продавець отримав би  при звичайному продажу даного товару у вигляді прибутку.

Сума, яка необхідна для підписання угоди може одразу бути перерахована на рахунок посередника або вже по завершенню угоди.

Плюси даної схеми полягають у тому , що на момент отримання посередником платежу за товар ,  податкова база в нього виникає не з усієї суми, а тільки з тієї суми, що є його посередницькою винагородою.

Для того, щоб при отриманні авансу взагалі не нараховувати податки, потрібно лише в договорі посередництва строк виплати винагороди, яка наступає  тільки після закінчення угоди. На рахунок же посередника перераховується сума авансу, яка необхідна для закупівлі  товарів.

Така схема зручна для торгових підприємств. Особливо вона приваблива, коли на момент підписання  угоди на складах, що належать посереднику, вже знаходиться  необхідний товар, переданий на складське зберігання  третіми особами.

Пропонуємо розглянути ще одну схему , вона дуже схожа на попередню, але в цій схемі  посередник -  це покупець товару, який діє в інтересах постачальника.

При використанні даної схеми  клієнт на основі агентського договору надає посереднику  товари, що йому належать,  на реалізацію.

Майнові права на товар посереднику не передаються і не належать, а тому посередник отримує за свою роботу винагороду. З цієї суми( а не з усієї вартості товару) нараховується податок на додану вартість.

Для посередника зменшується також загальна кількість податку , яке враховується при розрахунку бази податку на прибуток.

Момент визначення податкової бази для посередника виникає  при перерахунку грошових коштів за товари на розрахунковий  рахунок. Для оптимізації сплати ПДВ до бюджету, в агентському договорі слід вказати  строки виплати винагороди за посередництво ,  яка не буде залежати від строків зарахування грошових коштів за продані товари.

В цій статті були розглянуті дві схеми, використовуючи які можна оптимізувати оподаткування. Вони схожі між собою,  але в першій схемі посередником виступає покупець товару, а в іншій продавець  товару.

Оптимізуйте оподаткування разом із Taxoptima.com.ua, який пропонує комплексний підхід до оптимізації оподаткування. У Вас є можливість самостійно обрати способи оптимізації в розділах «Товари» та «Послуги», або скористатися компанією, яка допоможе Вам мінімізувати податки законним способом. Якщо Ви не знаєте, яким чином це працює, то Ви можете ознайомитись зі способами оптимізації за допомогою статей, які представлені на нашому сайті.

Ключевые слова: 

оптимізація, оподаткування, схема, посредник, продавець, покупець, товар, послуги
comments powered by HyperComments