Новости

Ознаки фіктивних угод стосовно купівлі іноземної валюти

Ознаки фіктивних угод стосовно купівлі іноземної валюти

Національним банком було відмічено  сім ознак фіктивних угод, що використовуються в якості підстав для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку. Мова про це йде в листі Нац. банку до всіх банків за номером 48-404/1535.
Серед іншого в цьому переліку:

  •  угоди з продажу цінних паперів українських емітентів нерезидентами;
  • облігації внутрішнього займу по цінам, що значно нижчі, а ніж їх номінальна вартість.

Як вказано в листі, що висновок по кожній окремій операції має зберігатися у банківській установі та у випадку необхідності повинен бути наданий по запиту національного банку  України.

У випадку, коли такі документи не подаються до НБУ, то ним будуть прийматися адекватні міри реагування.
Серед ознак таких фіктивних угод зазначаються договори по постачанню  товарів до  нашої держави, в яких товаровиробник не являється постачальником товарів або отримувачем коштів, також це стосується повернення іноземним інвестором дивідендів.
Також відзначені наступні фіктивні угоди:

Купівля  у нерезидента частки в статутному  капіталі юридичної особи – резидента по цінам, що в багато разів перевищують зареєстрований статутний капітал. У категорію фіктивних попадають погашення заборгованості перед нерезидентами за договорами, що передбачають право уступки вимог  по кредитним договорам, що були підписані між банком та резидентами, що беруть  позику. 

До цього переліку були віднесені угоди за якими предметом договору являються товари або послуги, вартість яких складно визначити або ті, що не мають ринкової вартості. 
В списку зазначаються угоди по виконанню зобов’язань за імпортними операціями резидентів, за якими практично в останній дні законодавством встановлені строки розрахунків,  здійснювалось повернення раніше придбаних на міжбанківському валютному ринку України  коштів в іноземній валюті, які були  перераховані нерезидентам  - контрагентам в якості передплати. 

Оптимізуйте оподаткування  разом з нашим сайтом ТаксОПтима на якому представлено фірми з різних галузей, за допомогою яких Ви зможете провести оподаткування в законний спосіб.

comments powered by HyperComments