Новости

Підвищення податків для нафтопереробників

У  Верховній Раді України будуть знов намагатися внести на розгляд непопулярні законопроекти, голосування за які було зірвано по тій причині,  що була розвалена парламентська коаліція. За заявою прем’єр міністра Арсенія Яценюка, ці документи повторно внесені на розгляд парламенту дуже необхідні країні. Серед них і законопроект № 4309а «Про внесення змін до Податкового Кодексу України  та деяких інших законодавчих актів України. В документі пропонується змінити деякі положення Податкового кодексу, а також ряд інших документів які регулюють величину податку. Якщо в сесійній залі ці нововведення будуть затверджені, то вони відчутно задінуть гравців ринку нафти й газу в Україні.

Плани уряду по проведенню реформи в оподаткуванні, що могли досить боляче  вдарити по нафтогазовій сфер з першого разу прийняти не вдалось. Відсутність підтримки з боку парламентської коаліції стало одною з причин, що заставили А. Яценюка  заявити про свою відставку. І досі не ясно чи збереже глава Кабінету Міністрів свою посаду але уряду, який існує зараз або майбутньому доведеться вимірювати свої податкові претензії до нафтовиків та газовиків зі специфікою галузі.

Підтверджуючи можливість таких перспектив, Яценюк заявив, що вони не тільки будуть оподатковувати податком свердловини, але й надавати можливість робити свердловини та збільшувати об’їм видобування. Тому парламент  вносить на розгляд пропозицію по звільненню на період до одного року від рентних платежів нових свердловин. За його словами таке звільнення буде надаватися тільки за умови, що ці кошти будуть направлені  на спеціальні рахунки для інвестування в буріння нових свердловин.

Законопроект спрямований головним чином на збільшення податків для нафтовидобувних компаній. При  цьому зростання податків настільки значне, що всі компанії понесуть дуже великі збитки.

comments powered by HyperComments