Новости

Плани уряду по зміні в податковому законодавстві

Плани уряду по зміні в податковому законодавстві

За останній тиждень урядом було озвучено багато ініціатив, що здатні  серйозно змінити правила гри у податковій сфері, а також в роботі контролюючих органів  та відносин з місцевими бюджетами. Але поки що  це  лише ідеї.

Але вже був прийнятий Закон який з 1 січня 2015 року змінить схему адміністрування податку на додану вартість.

Двигуном будь-яких інновацій в нашій державі є гроші, або як це відбувається зараз їх катастрофічна недостача у Кабінету Міністрів  України. Липень став новим провальним місяцем з точки зору наповнення бюджету.

Згідно з даними Держказначейства недобір склав 16,3 млрд. гривень, а це близько 6,6 % від того, що було заплановано.  І ситуація продовжує погіршуватись. Недобір за липень  по загальному та спеціальному фондам бюджету становить 2,6 млрд. гривень або 7,2% від того, що було заплановано.

Ще в першому півріччі перекривати дирки  в бюджеті вдавалось за рахунок того, що були перерахування до державного бюджету з боку Національного банку України а це сума в 22 млрд. гривень з січня по червень, то тепер це неможливо із за вимог МВФ.

Головною проблемою це є звісно невиконання плану по податкам.

Наприклад за січень – липень недобір по податку на додану вартість склав 4,2 млрд. гривень. По акцизам ця цифра складає 1,4 млрд. гривень. Якщо додати до цієї суми ще невідшкодований ПДВ та переплату по податку на прибуток то ситуація для фіскальної служби досить похмура.

Об’єм переплат вже досяг 25 млрд. гривень.

Частково причина полягає у воєнних діях на Сході країни та анексії Криму. Також ще однією проблемою є детінізація  економіки, яка йде досить малими кроками.

Для виправлення ситуації уряд запропонував днями пакет податкових змін, що можуть докорінно змінити  податкове  поле країни.

Додаткові міри – це збільшення рентних платежів для рентабельного бізнесу, а також зміни підходу до оподаткування аграрієв та нарахуванню ЄСВ та ПДФО.

Ще немає конкретних пропозицій по ЄСВ та ПДФО, але загальна концепція  є такою: фіксований розмір ЄСВ 37% або 41% буде застосовуватись лише до розміру мінімальної заробітної платні, а все що буде вище планується оподатковувати за ставками  19 та 15%. Це повинно стимулювати бізнес не платити заробітну плату  в конвертах та вивести величезний фонд тіньової заробітної плати.

Але нажаль залишається відкритим питання, яким чином Кабінет Міністрів буде компенсувати свої збитки, адже за його оцінками це може привести до збитків у Пенсійному фонді в розмірі 45-48млрд. гривень.

За словами П. Шеремета компенсатором буде розширення прогресивної шкали ПДФО замість 15 та 17% вона буде складати від 10 до 20%. Але це дозволить  додатково залучити до бюджету близько 14,7 млрд. гривень, але збитки будуть все одно становити 40 млрд. гривень.

До того ж Кабінетом Міністрів  був схвалений запропонований Мінфіном проект Закону по зміні наповненню місцевих  бюджетів, а також по створенню фінансової поліції.

comments powered by HyperComments