Новости

Розпочато податкову реформу. Яких змін слід чекати і чи будуть вони взагалі?

Розпочато податкову реформу

Уряд вирішив розпочати проведення податкової реформи з того, щоб скоротити податкове навантаження та максимальну кількість номінальних правок.

Перший законопроект направлений на просування України в рейтингу Дуиньг Бюзнес. Тобто на полегшення   умов ведення бізнесу за рахунок скорочення податків  з 22 лише до 9 та  податкових платежів з і 172 до 52 на рік

Але в цьому документі оминули зниження податкового навантаження. Також мова не йшла про запропоновану раніше ідею, що стосується зниження Єдиного соціального внеску.

Однак  під час проведення прес конференції с журналістами О.Шлапак завив про те, що поставить свій підпис під цим документом тільки у разі наявності компенсаторів очікуваних збитків для бюджету.

Зменшення кількості податків було заплановане ще О.Клименком і наразі підтримується О. Шлапаком та  П. Шереметом.

Даним законопроектом запропоновано повністю позбавитись лише від тих податків та зборів, які не є критичними для наповнення бюджету. Це податки, які принесли нашому бюджету 4,5 млрд. гривень,а це близько 1,3% всіх сплачених податкових надходжень.

В той же час ця міра може мати позитивний ефект для бізнесу.

Але більша частина податків зникне лише номінально , вони будуть об’єднані з іншими.

Будуть об’єднані:

Збір за першу реєстрацію транспортного засобу, екологічний збір з палива, збір у вигляді цільової надбавки  до діючого тарифу  на теплову енергію. Ці збори хочуть приєднати до акцизного збору.

Збір за користування лісовими ресурсами увійде до екологічного податку.

Фіксований сілгосп. податок увійде до Єдиного податку.

Значного покращення для підприємців укрупнення податків та зборів не принесе. Невеличке поліпшення слід чекати, тільки якщо буде спрощена  декларація та поліпшена процедура  адміністрування цих податків.

В найкоротші строки  цей законопроект повинен бути обговорений в бізнесових колах.

comments powered by HyperComments