Новости

Роз'яснення стосовно сплати податку з відсотків по депозитам

Роз'яснення стосовно сплати податку з відсотків по депозитам

Доходи, що отримуються у вигляді відсотків  на поточні та карткові рахунки, які використовуються виключно для зарахування на них заробітної платні, стипендій, соціальної допомоги ті інших соціальних виплат оподаткуванню не підлягають.

З 1 серпня поточного року банки змушені перераховувати податок, ставка якого становить 15% від нарахованих процентів по вкладу, незалежно від того, коли був відкритий цей депозитний вклад.

З 1серпня набрав чинності Закон за яким введено податок з процентного доходу, який нараховується по поточних та депозитних вкладах фізичних осіб, а також по ощадним сертифікатам, вкладам в кредитних союзах. Банк зобов’язаний кожного місяця утримувати та перераховувати податок, а також здавати податковий звіт без надання інформації по окремим рахунках фізичних осіб.  Якщо договір був розірваний достроково, то у такому випадку переплата податку буде зараховуватись в рахунок податку майбутніх періодів.

Верховною Радою України  був прийнятий закон « Про внесення змін в Податковий кодекс України відносно оподаткування доходів від капіталу». Згідно цього закону вводиться 15% ставка на пасивні доходи фізичних осіб . До цих доходів відносяться і проценти по вкладам. Нагадаємо, що раніше була введена прогресивна шкала від 15% до 25%.

comments powered by HyperComments