Статьи

Схема мінімізації податкових платежів. Договір займу

В минулій статті ми розповіли вам, яким чином мінімізувати свої податкові виплати, у разі, якщо ви передали свою нерухомість до статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю, для здачі її в оренду і яким чином отримати свій прибуток і при цьому платити менше податкових платежів до бюджету.

Розглянемо ще один з можливих варіантів.

Використовуємо договір займу або фінансової допомоги.

Припустимо, власнику необхідно в терміновому порядку отримати  на руки «Реальні» кошти ще до того, як йому виплатять дивіденди. Що робити в такому випадку?

Згідно статті 14 « Загальні поняття» п 14.11.257 Податкового кодексу України від 02.12.2010р №2755-6 поворотна фінансова допомога – сума коштів що поступили платнику податків у користування по договору, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами і вона обов’язкова для повернення.

Поворотній фінансовій допомозі у громадянському кодексі відповідає договір займу, особливості підписання якого описані в статтях 1046-1054 ГКУ.

Безпроцентний займ - це та ж сама фінансова допомога. Слід врахувати, що  займ під проценти, згідно неодноразово озвученої думки Міністерства  доходів та зборів можуть надавати тільки суб’єкти які мають  статус фінансових установ, тому варто говорити про безпроцентний займ.

Якщо займ буде видаватися засновнику  ФОП, то необхідно враховувати наступне:

Згідно частини 3 «Податок на доходи» статті 292 «Порядок визначення доходів та їх склад» п.292.11 Податкового кодексу України від 02.12.2010року №2755-6. До складу доходу платника єдиного податку не включаються суми фінансової допомоги , що була надана на безповоротній основі, що були отримані, а також повернуті протягом дванадцяти календарних місяців з дня коли вона була видана.

Відповідно, якщо поворотна фінансова допомога лишається не поверненою,після того як сплив термін 12 календарних місяців з дня її отримання, то у такому випадку вона включається до складу доходу платника єдиного податку. При цьому для коригування доходу у випадку її повернення в майбутньому в Податковому кодексі немає.

У той же час, якщо повернена безпроцентна фінансова допомога надається засновнику, як фізичній особі, то строк її повернення можна прописати на свій розсуд. Кажучи іншими словами такий строк може ніколи не настати.

Згідно п 165.1.31 ПКУ основна сума такої допомоги не буде включатися до складу доходів фізичної особи з ціллю сплати податку на доходи фізичних осіб. Якщо ви надаєте фінансову допомогу, то вам потрібно враховувати той ліміт готівкового розрахунку одного підприємства з іншим підприємством або фізичною особою, який встановлений на вашому підприємстві, протягом одного дня.

Ми розглянули ще один з варіантів, при якому Вам взагалі не потрібно буде сплачувати податок на доход фізичних осіб і таким чином мінімізувати податкові виплати до бюджету.

Ключевые слова: 

Схема мінімізації, податкові платежі, договір займу
comments powered by HyperComments