Статьи

Схема мінімізації податкового навантаження. Договір оренди.

Договір оренди.

Наразі будемо розбирати підписання договору оренди під час використання майна працівника та як таким чином можна мінімізувати податкове навантаження через договір аренди.

Спочатку розглянемо юридичну сторону питання. З юридичної точки зору договір оренди простіший а ніж компенсація  яка сплачується за використання майном. Це пояснюється дуже просто. Договір оренди чітко визначений у якості цивільно-правових відносин та чітко прописаний у главі 58 «Оренда(найм) Цивільного кодексу України від 16.01.2003 року № 435-4

Мінус договору оренди

Згідно зі статтею 779 ЦКУ він підлягає обов’язковому посвідченню у нотаріуса. Це правило розповсюджується у випадку коли одна зі сторін, що підписує договір є фізичною особою.

Плюс договору оренди.

Договір оренди дозволяє платнику податків включати в податкові витрати не тільки вартість договору оренди(згідно зі статтею 153 «Оподаткування операцій особливого виду» пункту 153.7 Податкового кодексу України від 02.12.2010року №2755-6), а й  вартість майна, що орендується.

Схема мінімізації податкового навантаження. Договір оренди.

Якщо об’єктом, що здається в оренду є основний засіб, в такому випадку підприємство може збільшити свої податкові витрати на вартість, яку треба сплатити за ремонт об’єкта, який перебуває в оренді.(але згідно пункту 146.12ПКУ, у межах 10,  також може створити окремий об’єкт  таких основних засобів.(згідно пункту 146.19 ПКУ).

Податківці не зможуть вам нічого пред’явити стосовно витрат. Тільки хочемо зазначити , що для того щоб віднести до витрат ремонт основних засобів  у договорі оренди має бути обов’язок або передбачене право орендаря на здійснення ремонту  або поліпшення об’єкта взятого в оренду(згідно пункту 146.19 ПКУ)

Далі розберемо податок з доходу фізичних осіб.

Сума, яку отримує фізична особа за договором оренди включається до загального доходу фізичної особи, що підлягає оподаткуванню як винагорода, що була нарахована та виплачена згідно умов  цивільно-правової угоди(пункту 164.2.2 ПКУ)

Що стосується єдиного соціального взносу, то, не дивлячись на те що доход був отриманий у рамках підписаного цивільно – правового договору, не має потреби нараховувати та утримувати ЄСВ, оскільки  винагорода виплачується не за виконані  роботи чи надані послуги, а за використання майна фізичної особи.

Підсумуємо, що ж вигідніше з точки зору оподаткування, компенсація за використання майна, яку ми розглядали в минулих статтях чи договір оренди.

Договір оренди значно вигідніший. Не виникає претензій зі сторони податківців. Але працівники не завжди хочуть його підписувати, оскільки втрачається право на вільне користування майном.

Мінус - це нотаріальне посвідчення договору, але це стосується лише автомобіля.

Читайте також: що теке спрощена система оподаткування

Ключевые слова: 

договір, аренда, податки, платники, мінімізация, податкові витрати
comments powered by HyperComments