Статьи

Схема оподаткування. Передача товару на відповідальне зберігання.

Суть схеми для оптимізації оподаткування

Схема оптимізації оподаткування. Передача товару на відповідальне зберігання.

Суть схеми для оптимізації оподаткування

Товар відвантажується та передається покупцю на основі договору складського зберігання. В даному випадку договір поставки ми заміняємо іншим договором. Згідно цього договору особа, що прийняла товар, становиться його зберігачем.

Схема передачі товару на відповідальне зберігання для оптимізації оподаткування

Ця особа, за певну винагороду, бере на себе зобов’язання зберігати товари, що були їй передані та повернути їх у тій якості, непошкодженими , які вона прийняла на зберігання.

Особа, яка зберігає товар, передає володарю цього товару складське свідоцтво, яке є цінною бумагою та документальним підтвердженням майнових прав на товар. У свідоцтві вказується вартість товару, яку зберігач в разі пошкодження або втрати товару має повернути.

Схема передачі товару на відповідальне зберігання для оптимізації оподаткування

Оскільки під час передачі товарів на зберігання майнові права на нього не передаються, то момент  визначення податкової бази по податку на додану вартість виникає пізніше , коли складське свідоцтво буде передано зберігачу або у випадку, якщо зберігач не буде кінцевим  споживачем, то тоді при передачі свідоцтва безпосередньо кінцевому споживачу.

У випадку, якщо складське свідоцтво буде реалізовано покупцю-зберігачу, то продавець має отримати за нього звичайну ціну , за яку він зазвичай продає товар.

Якщо ж реалізацію планується здійснити наступному покупцю, якого знайшов зберігач товару, то в такому випадку ціна складського свідоцтва повинна включати в себе ще й маржу покупця-зберігача.

Таким чином після здійснення угоди з кінцевим споживачем, сума, яка належить покупцю – зберігачу, перераховується йому в якості винагороди за надання складських послуг.

Якщо ж зберігач являється кінцевим споживачем, то у такому випадку сума  винагороди має бути мінімальною.

Схема  №2. Оренда

Ця схема базується на підписанні договору оренди.

Якщо  покупець являється кінцевим споживачем продукції, то в цьому випаду доцільно буде використати варіант передачі товарів покупцю на основі договору оренди. Оскільки договір оренди не являється переходом майнових прав на товари, то даний спосіб не приведе до передчасного виникнення оподатковуваної бази.

Ми запропонували Вам два дієві схеми купівлі - продажу товарів та оптимізацію оподаткування при їх здійсненні.

Ми пропонуємо Вам за допомогою сайту Taxoptima.com.ua самому вибрати схему оптимізації оподаткування в рамках діючого законодавства. На  сайті пропонується можливість оптимізувати оподаткування будь яким способом, що Вам подобається, а  також запропонувати свої послуги іншим підприємствам.

Ключевые слова: 

схема, таксоптима, оподаткування,
comments powered by HyperComments