Статьи

Схема розподілу фінансового потоку для оптимізації оподаткування

Схема розподілу фінансового потоку  для оптимізації оподаткування

В схемах, що працюють по даному методу, використовуються ситуації, коли частина покупців та споживачів продукції  не потребують отримання  податкових кредитів.

Це можуть бути підприємства та приватні підприємці, які не являються платниками податку на додану вартість, підприємства що працюють на спрощеній системі.

Такі підприємства не можуть виставити рахунок – фактуру з виділеною сумою ПДВ при перепродажу товару. Якщо, такі підприємства купують товар у платника податку на додану вартість, який виставляє їм рахунок-фактуру, то у такому випадку для них ця сума при обліку включається до складу собівартості товару.

Такі покупці частіше за все займаються мілко оптовою  торгівлею  або безпосередньо роздрібною  реалізацією товарів . Вони зацікавлені в тому, щоб придбати товар без податку на додану вартість.

Інші ж підприємства, навпаки, зацікавлені в отриманні податкового кредиту , оскільки вони не можуть бути звільнені від сплати  ПДВ або просто  зацікавлені в його отриманні. Такі підприємства купують товари виключно у тих, хто має право виставляти рахунок-фактуру з виділеною сумою ПДВ .

Виходячи з вищеописаної операції, для того, щоб мінімізувати суми ПДВ при реалізації товарів їх власники або виробники застосовують схеми з розподілом фінансових потоків.

Схема розподілу фінансових потоків

Мал. Схема розподілу фінансових потоків

При використанні даної схеми, частина товару з певної партії реалізується через підприємства, що працюють на загальній системі оподаткування з виставленням  рахунку-фактури, а інша частина реалізується через підприємства,що не є платниками податку на додану вартість. Найчастіше використовують підприємства, що перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Мінімізація ПДВ при використанні даних схем досягається за рахунок того, що значна частина ПДВ переноситься з підприємства платника ПДВ на підприємство, яке не є платником даного податку.

Побудова таких схем для мінімізації податкових виплат , та схем, які дають можливість розподілити фінансові потоки , вимагають створення  неформального об’єднання  із декількох господарюючих суб’єктів, що виконують в схемі різні функції, а також побудови чіткої організаційної структури для контролю  та оперативного керівництва всіма задіяними суб’єктами.

Ви також маєте можливість Оптимізувати оподаткування за допомогою нашого сайту Taxoptima.com.ua,  який надає  Вам можливість обрати  для Вашого підприємства найзручніший спосіб оптимізації, а також отримати послуги спеціалістів в сфері бухгалтерського обліку, податкового обліку та аудиту. Розміщуйте свої пропозиції у нас на сайті у будь якому розділі, «товари» або «послуги» і будьте впевнені, що знайдеться компанія, яка зацікавиться Вашою пропозицією.

Ключевые слова: 

фин поток, схема, оподаткування
comments powered by HyperComments