Статьи

Схеми оптимізації оподаткування під час купівлі/продажу товарів. Частина 2

Схеми оптимізації оподаткування під час купівлі/продажу товарів. Частина 2

Продовжуємо розглядати  схеми оптимізації оподаткування.

Нагадуємо, що всі розрахунки ми робили в минулій статті.

В нас є селянин, який виростив свою продукцію та перепродав її підприємству, а підприємство  в свою чергу перепродало продукцію магазину і при цьому зробило націнку. Магазин продає цю продукцію кінцевому споживачу і теж робить свою націнку, за для отримання прибутку. Ми з вами зробили розрахунки і з’ясували, скільки потрібно заплатити податків кожному з учасників цієї операції.

Розбираємо, яким чином можна мінімізувати податки в даному прикладі.

1. Перший спосіб, який ми вже розглянули - це схема мінімізації податку на прибуток.

2. Є ще один спосіб. Він дозволяє зекономити на продажі.

Мал. Схема оптимізації податків

                                   Мал. Схема оптимізації податків

На вході магазин має продукцію за 1100грн. він продає цю продукцію на ФЛП (платника єдиного податку)за 1100, 01 грн., а далі товар реалізується вже без документів.

Ми оптимізували ПДВ та мінімізували податок на прибуток.

Якби між собою домовились всі учасники даної угоди тоді було б наступне:

  1. Підприємство придбає товар за 1000грн,
  2. Продасть його з 1000, 01 грн.
  3. Магазин придбає за 1000,01 грн.
  4. Продасть товар за 1000,02грн.

Несплата податків в бюджет 100%.  Прибуток, який вони отримають залишиться на Приватному підприємцеві, після чого  цей прибуток поділиться .

Якщо з самого початку в схемі приймає участь громадянин або платник єдиного податку, то юридичній особі не вигідно працювати з ним.

Юридичним особам краще працювати з іншими юридичними особами. Неплатник ПДВ потрібен лише на першому етапі, для того щоб приховати звідки взявся товар, або на кінцевому етапі щоб приховати ПДВ.

Це пов’язано з тим, що  ПП на єдиному податку роблять з документами все що захочуть. Малюють товар з повітря, безконтрольно його продають за готівку.

Мабуть лише 5% ПП виробляють товар або послуги самостійно та продають це.

Більша ж частина утримується великими підприємствами  для того щоб:

  • приховати оподатковуваний прибуток
  • мінімізувати витрати на податки, які пов’язані  з заробітною платою
  • мати можливість офіційно вивести готівку

Зверніть увагу на те, як оптимізувати податки за допомогою нашого сайту. Для цього прочитайте Схема по оптимізації оподаткування на прикладі сайту ТаксОптима.

У нас знаходиться каталог товарів. Коричтувач може знайти необхідну номенклатуру товару, котра підходить під певний вид діяльносьті суб’єкта.

Також, Ви маєте можливість оптимізувати витрати підприємства шляхом придбання або продажу товарів за допомогою нашого сайту.

Як це можна застосувати на практиці , спробуємо показати на прикладі сайту Taxoptima.com.ua ( клікабельно посилання), тут опубліковані пропозиції щодо оптимізації оподаткування та податкового планування .

Користувачеві надається можливість знайти номенклатуру товару, яка підходить під певний вид діяльності такого суб'єкта . Простіше кажучи , якщо у підприємства вид діяльності - торгівля запчастинами , то на сайті є можливість ввести в фільтрі на головній сторінці критерії пошуку що цікавить номенклатури товару і знайти підприємство , що продає або купує запчастини .

Для розміщення пропозиції користувачеві потрібно пройти нескладну реєстрацію. Для дотримання конфедеційності , зроблено два вида реєстрації , часткова і повна

Користувач, після проходження реєстрації , може додати пропозицію з надання послуг з оптимізації або податкового планування , або пропозиції з продажу або купівлі товарів . Для швидкого і зручного розміщення на сайті передбачені категорії і групи товарів , а також для прикладу показано яка номенклатура використовується для оптимізації оподаткування .

Пропозиції, які розміщені на сайті для прикладу , були відібрані з оборотно - сальдових відомостей підприємств , які у своїй діяльності застосовували схему мінімізації податкових платежів .

Також, з метою конфіденційності особистої , користувач розміщує пропозиції щодо купівлі або продажу товарних залишків на 2 години. По закінченню цього часу, розміщена пропозиція видалиться з каталогу товарів і залишиться тільки в особистому кабінеті користувача. Для сторонніх пропозиція буде не доступна . Такий проміжок часу обраний не випадково. Даного часу буде достатньо для вибору пропозиції, яка відповідає діяльності підприємств та організацій усіх форм власності , а також для вивчення інформації про того, хто розмістив дану пропозицію.

Пропозиції на сайті розміщуються платно. З тарифами на розміщення пропозицій можна ознайомитися тут. Оплата аналогічно береться також за продовження пропозицій.

Таким чином, будемо сподіватися що за допомогою нашого сайту Ви зможете оптимізувати витрати на оподаткування і отримати можливість здійснювати Вашу основну діяльність в зручній для вас формі , серед реально працюючих компаній , потреба яких буде аналогічна Вашої .

 

Ключевые слова: 

оптимізація, мінімізація, податки, ПДВ, прибуток, податок
comments powered by HyperComments