Статьи

Схеми податкової оптимізації. Договір комісії на продаж. Частина 2

Нагадую, що ми розпочали розповідати про податкову оптимізацію, за допомогою якої можна мінімізувати ризики сплати додаткових податкових платежів. Використовуємо для цього заміну одного договору іншим, більш зручним. Ми використовуємо позики.

 Ціль: Нам необхідні грошові  кошти в розмірі 10 000 гривень строком на один рік (з 1 січня 2014 року по 31 грудня 2014 року без додаткових податків платежів.

Схеми податкової оптимізації - варіант вирішення №2.

Він полягає в підписанні договору комісії на продаж

 У цій  правовій схемі комісіонер – позичальник не купує товар у комітента – позикодавця, а отримує його згідно з умовами договору

Продавши товар від свого імені  покупцю за 10 000гривень та отримавши виручку, комісіонер – позичальник перераховує грошові кошти комітенту-позикодавцю за вимогою останнього. Ця відбудеться ближче до 31 грудня 2014 року. Згідно зі статтею 1022 ЦКУ після завершення договору по дорученню комітента, комісіонер зобов’язаний надати йому звіт та передати йому все що було отримано згідно договору комісії. Оскільки ЦКУ не пов’язує комісіонера будь – якими строками для подачі звітності в договорі комісії можна вказати, що комісіонер зобов’язаний надати комітенту звіт та передати йому виручку яку той отримав після здійснення договору за дорученням комітента не раніше 31 грудня 2014 року.

Із вищевикладеного слідує те, що  не потрібно затягувати з користування грошовими коштами комітента комісіонеру, тому що це може викликати підозри у контролюючих органів.

Аналогічно до договору комісії між позикодавцем  та позичальником може бути підписаний договір поручительства на продаж повіреним – позичальником товару довірителя-позикодавця..

Схеми податкової оптимізації - варіант 3. Підписання договору комісії на купівлю.

Це той самий варіант, що був описаний вище,  але в цьому варіанті є плюс. Він полягає в тому,що комісіонер  отримавши гроші від комітента на підписання угоди купівлі продажу отримує можливість користуватись цими коштами до вказаної дати.

Ключевые слова: 

Схеми податкової оптимізації, договір, комісія
comments powered by HyperComments