Статьи

Схеми податкової оптимізації. Замінюємо один договір іншим

В сьогоднішній статті пропонуємо розглянути  один із способів податкової - податкових платежів, шляхом заміни незручних цивільно - правових угод зручними.

Приклад наш буде побудований з використанням позик. Яким чином можна реалізувати це на практиці.

Слід зауважити що договір позики не дуже зручний в податковому розумінні. Особливо коли мова йде про залучення грошових коштів  в борг.

Незручності: Схеми  податкової оптимізації

  • Зобов’язання позичальника нараховувати умовні проценти, збільшуючи на їх суму податковий дохід
  • Зобов’язання збільшувати доход на суму позики, коли мова йде про позикодавця, що не сплачує податок на прибуток на загальних підставах
  • Зобов’язання збільшувати доход на  суму позики, що була отримана від платника податку на прибуток, за іншими  ставками, що відрізняються від звичайної, на кінець звітного періоду.

Задамо конкретні параметри , дотримання яких для нас буде бажаною ціллю.

Ціль : Нам необхідні грошові  кошти в розмірі 10 000 гривень строком на один рік(з 1 січня 2014 року по 31 грудня 2014 року.

Є особа, яка може надати нам цю позику в розмірі який ми вказали та на термін який нам потрібен. В даному випадку для нас не має значення умови на яких позичкодавець сплачує податок на прибуток , оскільки ми будемо замінювати цивільно - правову угоду позики іншою. Ми будемо намагатися виключити всі негативні  податкові наслідки , що пов’язані з отриманням поворотної фінансової допомоги. Мова йде як про умовно нараховані проценти  так і про обов’язки збільшити податковий дохід на суму такої допомоги , що не була повернена на кінець звітного періоду.

Можливі два варіанти  цільового використання позики:

1.Позичальнику потрібна позика виключно у вигляді грошових коштів на рахунку. це називається поповнення оборотних коштів.

2.  Позичальник може потребувати не стільки в коштах, скільки  в тому товарі, який він може придбати, використовуючи цю позику

Для початку розглянемо способи заміни договору позики іншим цивільно – правовою угодою  за умови, що позичальнику потрібні лише грошові кошти

Варіант вирішення №1 - Схеми  податкової оптимізації

Потрібно заключити договір купівлі-продажу з відстрочкою платежу.

Покупець-позичальник , згідно з умовами  цього договору, може купити  у продавця – позикодавця товар, вартість якого складає 10 000гривень, з відстрочкою його сплати до 31 грудня  2014 року. Правомірність  такої угоди основана на положенні статті 694 цивільного кодексу України від 16.01.2013року № 435-4. Продав такий товар кінцевому покупцю та отримавши кошти від нього , покупець-позичальник може користуватись грошовими коштами до настання строку сплати платежу(до 31 січня 2014 року), а повернуті вони будуть в строк , що встановлений договором купівлі-продажу «випадково» співпавши зі строком бажаної позики.

В наступній  статті ми продовжимо розпочату тему і запропонуємо вам ще схеми, які дозволять мінімізувати податкові виплати.

Ключевые слова: 

схеми, податкова, оптимізація
comments powered by HyperComments