Статьи

Вибираємо найкращу схему - знижуємо податкове навантаження

У нас є ситуація. Ми придбали об’єкт нерухомості за 1 млн. гривень та продаємо її  через пів року за 3млн.гривень. якщо фізична особа покупець, фізична особа продавець  самостійно продає об’єкт нерухомості, то загальна сума,  яку має сплатити фізична особа, буде дорівнювати  30%. Наразі у  зв’язку зі зміною законодавства, податок на дохід фізичних осіб буде вираховуватись за прогресивною шкалою, чим більше прибуток, тим вища ставка податку (згідно Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створенні передумов для економічного зростання в Україні» № 4576 від 27.03.2014 року.)І ця норма буде діяти з другого півріччя 2014 року, але все може змінитися у зв’язку з постійними змінами законодавства. Читайте також: сплата податків в Україні

Офшорні схеми  при операціях з нерухомістю. Вибираємо найкращу схему - знижуємо податкове навантаження.

Задача. Мінімізувати податкові виплати в бюджет.

Переходимо до вирішення поставленої задачі

Варіант 1 - Мінімізувати податкові виплати в бюджет.

  1. Об’єкт нерухомості оформляється на українське підприємство та продається само українське підприємство, покупець та продавець фізичні особи, резиденти України.

Задача. Мінімізувати податкові виплати в бюджет.

  1. Підприємство продається по заниженій вартості з нотаріальним оформленням, покупець та продавець фізична особа.

Плюс: платите менше податку на прибуток

Мінус:  ви не захищені від злодіїв при оформленні угоди, тому що продаєте нерухомість нижче її ринкової вартості.

  1. Підприємство продається за ринковою вартістю, що фіксується в договорі купівлі-продажу корпоративних прав

Мінус: хоча ця угода цілковито вас захищає, але доведеться сплатити  від 15%  з різниці між коштами, що були вкладені в статутний капітал та сумою продажу.

Варіант 2 - Мінімізувати податкові виплати в бюджет.

  1. Об’єкт нерухомості оформлюється на українське підприємство, яке заснував офшор та продається офшор, покупець та продавець фізичні особи.

Варіант 2 - Мінімізувати податкові виплати в бюджет.

  1.  Офшор продається за генеральною довіреністю або шляхом передачі акцій на  пред’явника – угода ніяк не порушує законодавства України, але не захищає інтересів покупця, оскільки в результаті виявлених недоліків претензії виставляти буде нікому з правової точки зору. Розрахунки між собою покупець та продавець виконують в готівковій формі.

Плюс: немає ніяких податків, оскільки немає об’єкту оподаткування.

Мінус: угода не фіксується нотаріально,  а фактично відбувається на довірі обох сторін. Такий варіант не влаштовує багатьох покупців.

  1.  Підписується офіційний договір купівлі-продажу , договір завіряється нотаріально (але не на території України, оскільки резиденти України не мають права залучати такі договори без індивідуальної ліцензії Нацбанку). Сума угоди фіксується в повному обсязі в договорі, розрахунки проводяться у зручній сторонам формі.

Плюс: відсутність податків, за винятком витрат на нотаріуса  та на поїздку за кордон в найближчу «зручну» країну .

Мінус: з точки зору українського законодавства нелегітимна та мало чим відрізняється від угоди по генеральній довіреності

З точки зору інтересів  покупця – пред’явити претензії буде нікому.

Момент володіння офшором на дату угоди  підтвердити досить тяжко, оскільки офіційно громадянин України не міг придбати корпоративні права без необхідної ліцензії, а інший громадянин їх продати. Обидві ліцензії необхідно отримувати перед угодою, реєстрація по факту неможлива.

Однак слід зазначити, що з точки зору офшорного законодавства угода цілком легітимна і офшорний реєстратор без проблем зареєструє нового власника акцій офшору та видасть до кмет при його бажанні.

Ви завжди можете переглянути: оподаткування в Україні

Ключевые слова: 

офшори, Офшорні схеми, знизити, податки, навантаження
comments powered by HyperComments