Новости

Відшкодування ПДВ для експортерів сільгосппродукції у 2015 році не буде.

Відшкодування ПДВ для експортерів сільгосппродукції у 2015 році не буде.

Коли до Верховної Ради був внесений законопроект стосовно змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів, то претендувати на відшкодування державою ПДВ  під час експорту сільгоспкультур могли лише виробники.

Але під час голосування були внесені зміни до цього законопроекту і відтепер, а ні трейдери, а ні сільгоспвиробники не можуть претендувати на відшкодування ПДВ з державного бюджету.

Однак, як вважають експерти, що подібна правка не враховує механізми ціноутворення на ринку, оскільки трейдери, у разі, якщо їм не буде відшкодовано ПДВ мають можливість отримати ці кошти шляхом заниження закупівельних цін   на такий же процент  на внутрішньому ринку, а от сільгоспвиробник має приймати подібну ситуацію як вона є.

НДС -2015. Особенности работы с НДС счетами и налоговыми накладными.

За даними асоціації, більш за все подібні мірі відобразяться на виробниках кукурудзи, тому що саме виробникам кукурудзи відшкодування ПДВ оцінюють у суму понад 289,1 мільйон доларів.

Як відзначив експерт, що ця сума мала б покрити збиток аграрієв, що був отриманий в результаті економічної нестабільності в державі, а також девальвації гривні та зниження світових цін.

29 грудня на засіданні Верховної Ради жваво обговорювалось питання стосовно спеціальної системи оподаткування підприємств аграрного сектору.

Раніше була домовленість, що потрібно залишити для аграрієв ті дотації, які держава надає їм через відшкодування ПДВ. А зернотрейдерів планували позбавити права на відшкодування податку на додану вартість.

Однак фракція «Самопоміч», яка виступала за рівні права для всіх платників настояла, щоб у першому кварталі цього року  були позбавлені права на відшкодування ПДВ під час експорту, як зернотрейдери,, так і ті,  хто виробляє сільгосппродукцію.

НДС -2015. Особенности работы с НДС счетами и налоговыми накладными.

Заходьте до на  наш сайт Таксоптима та слідкуйте за всіма змінами в оподаткуванні та читайте найсвіжіші новини та цікаві статті. Використовуйте ТаксОптиму для зменшення податкового навантаження. Розміщуйте свої пропозиції для інших підприємців.

comments powered by HyperComments