Новости

Встановлено ліміт на зняття готівки в касах банку та банкоматах

Своєю постановою від 29 серпня 2014 року за номером 540 Національний банк України обмежив видачу готівкових коштів в іноземній валюті з поточних та депозитних рахунків клієнтів банків через каси та банкомати. Ліміт на зняття готівки встановлений у розмірі  15000 гривень. Ці гроші можна зняти на протязі однієї доби на одного клієнта в гривневому еквіваленті за курсом Національного банку України. До того ж хочемо уточнити, що це обмеження стосується як зняття коштів на території України  так і за  її межам, незалежно від того, скільки рахунків має клієнт в одному банку.

Тобто перебуваючи за кордоном, наприклад, у відпустці та маючи банківську карту українського банку Ви не зможете зняти іноземну валюту в день, більше тієї суми, що є еквівалентом 15 000 гривень за курсом  Національного банку України на той день, коли буде зніматися готівка в валюті.

Але таке обмеження не буде розповсюджуватись на ті операції, які пов’язані із забезпеченням  витрат співробітників за кордоном резидентами-юридичними особами та фізичними особами підприємцями або іноземними  представництвами. Але залишається незрозумілим, яким чином це виключення буде виконуватись у випадку, коли гроші на відрядження будуть перераховуватись на платіжну картку співробітника.

Однак варто зазначити, що на безготівкові розрахунки  банківською картою, яка видана українським банком ніяких обмежень Національного банку України не існує. Але ця банківська карта має бути емітована міжнародною банківською платіжною системою  та прийматися до розрахунків.

У випадку безготівкових розрахунків за кордоном  за допомогою банківської карти можна виключити зайву комісію, яка має місце, якщо Ви будете  отримувати валюту в готівці у банкоматі за кордоном.

Ви прагнете щоб Ваші податкові платежі до бюджету були меншими. Тоді скористайтесь відповідними розділами нашого сайту ТаксОптима такими як Товари та Послуги та оптимізуйте оподаткування на підприємстві в рамках діючого законодавства.

comments powered by HyperComments