Новости

Як і коли нараховувати новий акцизний збір на підакцизні товари

Як і коли нараховувати новий акцизний збір на підакцизні товари

З 1 січні 2015 року набрав чинності Закон України « Про зміни до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України». Даним законом до платників акцизного збору віднесли ще й суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють діяльність пов’язану з реалізацією підакцизних товарів.

Що мають на увазі під реалізацією підакцизних товарів?

Під реалізацією підакцизних товарів підприємцями слід розуміти продаж тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, пива та алкогольних напоїв, а також нафтопродуктів та зрідженого газу та речовин, що використовують у якості компонентів до моторних палив, альтернативне моторне паливо безпосередньо кінцевим споживачам або громадянам для їх безпосереднього використання не з комерційною ціллю, а для власних потреб, незалежно від  форм розрахунків в тому числі до них віднесені розлив у ресторанах, барах та кафе, а також в інших суб’єктах, що займаються  громадським харчуванням.

База оподаткування підакцизним податком.

Базою оподаткування підакцизним податком є вартість товару без урахування ПДВ, тобто акцизний податок приплюсовується понад ціну.

Важливо. Продаж тютюнових  товарів заборонено здійснювати за цінами, що будуть вищі за максимальні роздрібні ціни, що збільшена на суму такого акцизного податку.

Отже, у випадку продажу тютюнових виробів за максимальною роздрібною ціною, то ціна товару збільшується на цей акцизний податок .

Ставка акцизного податку

Ставка акцизного податку на 2015 рік складає 5% від вартості товару.

З якого числа необхідно нараховувати податок?

Даний акцизний податок  необхідно нараховувати починаючи з 1 січня 2015 року.

Будьте завжди в курсі останніх змін в законодавстві у сфері оподаткування. Використовуйте товари, що представлені на нашому сайті ТаксОптима для того щоб зменшити податкове навантаження

comments powered by HyperComments