Новости

Як не платити податок під час купівлі валюти

Як не платити податок під час купівлі валюти

Нагадуємо, що з початку 2015 року всі українські банки зобов’язані стягувати валютний збір у розмірі 2% до Пенсійного  фонду. При цьому слід зазначити те, що цей збір стягується лише з готівкових операцій, а з безготівкових таких збір сплачувати не потрібно.

Платники податку з валюти.

Платниками даного збору є фізичні особи, що проводять операції з купівлі іноземної валюти в готівковій формі. Ставка податку складає 2% від суми операції. Але є один нюанс, яким можливо скористатись.

Що можна зробити, щоб не платити збір при купівлі валюти

 Якщо Ви купуєте  іноземну валюту через використання платіжних карт, наприклад використовуючи интренет банкінг. Такі операції являються безготівковими.

Роз’яснюємо. З людини не стягуються 2% податку з валютних операцій у випадку коли вона здійснює купівлю в безготівковому режимі (або в іноземних інтеренет-магазинах або в  торгівельний роздрібній мережі під час перебування за кордоном або якщо здійснюють переказ  з гривневого рахунку на валютний.

Пільги  розповсюджуються і для тих хто взяв кредит.  Такі особи можуть купувати  в своєму банку, той що надав їм кредитні кошти, валюту та погашати за її допомогою свій кредит і ця сума одразу ж має бути зарахована в рахунок повернення кредиту. Зауважимо, що в цьому випадку не діють обмеження стосовно купівлі валюти. Ви можете купувати валюту в будь-якому об’ємі хоч  розмірі середньомісячного платежу хоч для погашення всієї суми кредиту. Це витікає з новоприйнятих законів. Хоча ще потрібно роз’яснення Державної фіскальної служби з цього приводу.

Нагадаємо, що в минулому 2014 році при купівлі та продажу валюти як на готівкових так и безготівкових ринках потрібно було сплачувати 0,5 від суми операції.

Самі свіжі й актуальні новини на нашому сайті ТаксОптима. Використовуйте ТаксОптиму для зменшення податкового навантаження. Для цього використовуйте товари та послуги розміщені на сайті.

comments powered by HyperComments