Статьи

Як оптимізувати прибутки? Здаємо житло в оренду

прибуток. Як оптимізувати прибутки?

Останнім часом досить актуальним стало питання, що стосується внесення нерухомого майна або майнових прав на нерухомість  в уставний капітал юридичних осіб. В основному в цьому зацікавлені фізичні особи ,  які володіють нерухомим майном та бажають на законних підставах здавати  майно  в оренду з мінімальними податковими витратами.

Раніше оптимальним варіантом надання в оренду нерухомості був варіант з орендодавцем ФОП, котрий знаходиться на спрощеній системі оподаткування. Після того як у 2012 році  були введені ліміти на жилу площу (100кв. м) та нежилої площі (300кв.м) багато хто почав шукати інші варіанти. На сьогоднішній день поки що найкращим варіантом є передача нерухомості (або прав на неї) до уставного капіталу юридичної особи. Юридична особа в свою чергу отримує право надавати в оренду без обмежень по площі нерухомість та при цьому перебувати на єдиному податку.

Але основним питанням  при застосуванні такого варіанту це яким чином вивести прибуток від надання в оренду житла з рахунків юридичної особи.

Багато хто намагається вивести кошти користуючись послугами ФОП, але такі угоди  часто приволікають до себе увагу податкових інспекторів.

Мінус. Довести реальність такої угоди.

Як оптимізувати прибутки?

Iснують більш прозорі способи які дозволяють отримати зароблені кошти. Ми  пропонуємо вам схеми, які допоможуть мінімізувати податкові виплати. Ц схеми будуть вигідніші а ніж платити 15% податку на прибуток  фізичної особи, що надають в оренду нерухомість і при цьому не потрібно вигадувати щось абсолютно нове.

Переходимо до першої схеми мінімізації податкових платежів під час надання житла в оренду.

Дивіденди

Згідно статті 14 «Визначення понять» п. 14.1.19 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-6. Дивіденди – це платіж, який здійснюють юридичні особи – емітенти корпоративних прав на користь власника таких корпоративних прав, в зв’язку розподілом частини його прибутку, розрахованими за правилами бухгалтерського обліку.

Виплата дивідендів в товаристві з обмеженою відповідальністю регулюється  Законом України «Про господарські товариства» від 19.09.91р №1576-7. Ним передбачено що учасники товариства мають право приймати участь в розподілі прибутку товариства та отримувати її долю.(дивіденди). Право на отримання дивідендів пропорційно долі кожного учасника.

Переходимо до першої схеми мінімізації податкових платежів під час надання житла в оренду.

Питання які відносяться до розподілу прибутку, визначення строку та порядок виплати  дивідендів відносяться до компетенції загальних зборів товариства з обмеженою відповідальністю.  В жодному нормативному документі не передбачено як часто можна виплачувати дивіденди, але згідно закону №1576 статті 4 сказано, що в уставі товариства має бути передбачений порядок розподілу прибутку.

Згідно статті 170 « Особливості нарахування(виплати ) та оподаткування окремих видів доходу» п. 170.5.3 ПКУ дивіденди що нараховані платнику податків емітентом корпоративних прав-резидентом , оподатковуються за ставкою, що передбачена п 167.2 ПКУ тобто 5%.

Податковим агентом який відповідальний за сплату податку являється юридично особа тобто ТОВ, яке зобов’язане перерахувати податок під час виплати дивідендів та за їх рахунок.

Таким чином підсумовуючи все, що було сказано  отримуючи прибуток від оренди ( під час  використання дивідендної схеми)то податки будуть становити 10% від прибутку ( це 5%складає єдиний податок та 5% податок з дивідендів).

Плюс. Дана схема дозволяє  економити 5% прибутку в порівнянні зі сплатою податку на доходи фізичних осіб.

В наступній статті розглянемо ще одну схему яка відноситься до виплати прибутку, отриманого в результаті надання нерухомого житла в оренду. За допомогою цих схем ви зможете мінімізувати податкові платежі до бюджету та оптимізувати свій прибуток.

Ключевые слова: 

мінімізувати податкові платежі, оптимізувати свій прибуток, Дивіденди, оптимізувати прибутки
comments powered by HyperComments