Статьи

Які зміни чекають на підприємців в оподаткуванні у 2014 році

В сьогоднішній статті продовжуємо розглядати нововведення, які стосуватимуться як фізичних так и юридичних осіб підприємців,в сфері оподаткування що вступили в дію з 1 січня 2014 року.

Нагадуємо, що зміни, які ми розглядаємо стосуються насамперед  Закону України від 15.05.2003 року № 755-4 «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців». Зміни набули чинності завдяки прийнятому Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" щодо спрощення реєстрації осіб як платників податків 05.09.2013  441-VII. Також були внесені зміни в деякі пункти Податкового кодексу України від 02.12. 2010р. №2755.

Які зміни чекають на підприємців в оподаткуванні у 2014 році

1. Змінилися правила, що стосуються реєстрації фізичних осіб – не резидентів.

2. Були скорочені граничні строки, в які банківські установи повинні повідомляти до органів Міндоходів про відкриття рахунків платниками податків. Згідно зі змінами до ст. 69. «Порядок відкриття поточних та інших рахунків» п. 69.2 Податкового кодексу України - це повинно відбуватися не пізніше наступного дня. Раніше це було протягом трьох днів

3. Змінилися особливості проведення перевірок:

  3.1. На протязі п’яти  днів, після того, як підприємець отримав акт перевірки, він має право пред’явити контролюючому органу, що назначив перевірку, будь які документи, а не лише ті, що вказали в акті перевірки як відсутні.

  3.2. Під час проведення перевірок посадові особи з контролюючого органу позбавлені права вимагати у платника податку отримувати витяг з реєстру  про постановку платника податку на облік згідно того, як того вимагає Податковий кодекс.

  3.3. Копії первинних документів, що їх передає платник податків посадовим особам з контролюючого органу під час перевірки, повинні бути завірені підписом платника податків або особою, що його заміщує та скріплені печаткою.

4. Змінилося надання витягу з реєстру.

  4.1.Згідно статті 183 «Порядок реєстрації платників податку» п.183.11 ПКУ за запитом  платника податку контролюючий орган надає безоплатно на протязі двох робочих днів, що слідують за наступним після того, як до них надійшов запит, витяг з реєстру платників податку. Такий витяг діє до того моменту, як будуть внесені відповідні зміни.

  4.2. Форма запиту стосовно отримання витягу з реєстру платників податку,затверджує центральний орган  виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державну податкову та митну політику.

 Зміни також стосуються і тих положень податкового кодексу, що регулюють питання, пов’язані з обліком  податку на прибуток, податку на додану вартість єдиного податку та адміністрування доходів та зборів.

Далі розглянемо більш детальніше ці зміни:

  • Платник податків має право, а не зобов’язаний вказувати у фінансовій звітності часові та постійні податкові різниці.
  • Встановлений річний період подання звітності для всіх платників податку на прибуток.
  • Було введено нові підстави на яких можливо здійснювати позапланові перевірки документів ( за новою редакцією ст. 78 «Порядок проведення  документальних позапланових перевірок п.78.1.7 . ПКУ)
  • Передбачено погашення податкового боргу фізичної особи за рахунок майна цієї фізичної особи ( нова редакція ст. 97 «Погашення грошових зобов’язань або податкового боргу у випадку ліквідації платника податку не пов’язаних з банкрутством п. 93.3 ПКУ)
  • Введено більш жорсткіші санкції для тих хто порушує перебування на єдиному податку

Як завжди новий рік приніс нам чимало змін у податковому законодавстві, про які ми вам будемо розповідати в наступних статтях.

Ключевые слова: 

зміни, оподаткування, физична особа, підприємець
comments powered by HyperComments