Статьи

Яким чином можна мінімізувати податкове навантаження

податки. мінімізувати податкове навантаження

Продовжуємо розбирати, яким чином можна мінімізувати податкове навантаження . Для цього під час купівлі - продажу нерухомості використовуємо схеми з офшорними компаніями.

Задача. Зменшити податкові виплати в бюджет

Варіант 3. Об’єкт нерухомості оформлюється на українське підприємство, яке заснував офшор та продається українське підприємство, але покупцем являється також офшорна компанія. Їх інтереси по довіреності в Україні представляють фізичні особи – резиденти України.

Зменшити податкові виплати в бюджет

3.1. Договір купівлі продажу корпоративних прав підписується на території України від імені офшорних компаній довіреними особами – громадянами України. Договір завіряється нотаріально за повною ринковою вартістю.  Нотаріус не перевіряє момент розрахунку між сторонами. В договорі вказується, що розрахунок здійснюється в безготівковій формі. Фактично витрати складають 1% державного мита від суми договору.

Сплата податку у джерела – формально офшорна компанія має  сплатити податок на прибуток з  джерела доходів в Україні.

Плюс:

  • Оскільки банківські рахунки у продавця та покупця знаходяться за межами України, то наші податкові органи не можуть зобов’язати закордонний банк утримати податок до бюджету України.

Мінус:

  • Існує можливість ДПІ в майбутньому в судовому порядку вимагати від власника  нерухомості доплатити в бюджет 15% податку, які необхідно було утримати з продавця при перерахуванні йому  коштів згідно договору купівлі - продажу корпоративних прав, особливо якщо угода була підписана на велику суму, та до з’ясування обставин накласти арешт на об’єкт нерухомості. 

Варіант 4. Об’єкт нерухомості оформляється  на українське підприємство, яке було засновано офшором 1. В свою чергу офшором 1 володіє офшор 2, який також являється фактичною власністю продавця. Продається офшор 1, але покупцем є також офшорна компанія, що фактично керується покупцем. Їх інтереси по довіреності представляють фізичні особи, що є резидентами України.

4.1. Договір купівлі продажу корпоративних прав підписується на території іншої держави (не України) від імені офшорних компаній, довіреними особами-громадянами України. Завіряється нотаріально по повній ринковій вартості. Нотаріус не перевіряє момент розрахунку між сторонами. В договорі вказується, що розрахунок здійснюється в безготівковій формі. Фактично витрати, як правило складають 1% державного мита від суми договору, згідно  закону країни в якій завіряється договір.

Плюс:

  •  Угода являється цілком легітимною, оскільки з обох боків  договір підписали уповноважені особи офшорної компанії(а не власники). Про перехід прав власності на офшорну компанію – власника нерухомості інформується регістратор компанії та видається новий сертифікат  про володіння акціями.

Мінус:

  •  Не всіх покупців влаштує можливість «не прямого» володіння українською компанією через офшор, що належить за генеральною довіреністю
  • Складніше продати об’єкт, якщо покупець не знайомий або досить погано розбирається в особливостях оформленнях таких угод.

ПДВ, податок на додану вартість

Ключевые слова: 

нерухомість, мінімізувати податкове навантаження, навагтаження мінімізація
comments powered by HyperComments