Новости

Зменшено критерії, що надають право на автоматичне відшкодування ПДВ

Зменшено критерії, що надають право на автоматичне відшкодування ПДВ

Наказом Мінфіна зменшено кількість критеріїв з 8-ми до 5-ти. Відповідність цим критеріям надає право платнику податку на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість.

Даний наказ « Про затвердження порядку визначення відповідності платника ПДВ критеріям, що надають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ» за номером 1128 від 14.11.2014 року. Його опублікували в урядовій газеті і він набере чинності з 1 січня наступного року.

Цим новим порядком вводиться  критерій наявність у платника податку необоротних активів. Залишкова балансова вартість  таких  активів повинна в тричі бути більшою, а ніж та сума, яка заявлена до відшкодування з бюджету. Також має бути здійснення інвестицій в необоротні активи. Розмір інвестицій повинен перевищувати 3 млн. гривень за остання дванадцять місяців.

Критерії, які були виключені з переліку:

  • Критерій середньої заробітної платні, яка вдвічі перевищувала мінімальну.
  • Кількість робітників, яких мало бути не менше двадцяти чоловік.
  • Критерії вартості основних фондів та критерій  мінімум десятикратного перевищення загальної суми розходжень між податковим кредитом та податковими зобов’язаннями його контрагентів в частині поставки товарів на протязі наступних трьох місяців.

Всі інші критерії залишилися такими як і були, а саме:

  • Не повинно бути податкового боргу, банкрутства та збитку за останні 12 місяців.
  • Відповідність даним державного реєстру.
  • Також до цього приказу було внесено норму згідно з якою вказані критерії не застосовуються при відшкодуванні інвестору по договору про розділ продукції.

В ці самі дні Міністерство фінансів затвердило та зареєструвало в Міністерстві юстиції наказ «Про затвердження   змін до порядку обліку платників податків та зборів» та «Про затвердження  положення про реєстрацію платників ПДВ». Ці накази також цього тижня були опубліковані в газеті «Урядовий кур’єр» та набрали чинності.

Сайт ТаксОптима  надає Вам можливість самостійно обирати компанії для оптимізації оподаткування. Всі фірми, що розміщують свої пропозиції на нашому сайті  вже певний час працюють на ринку, тому оптимізація  не буде суперечити чинному законодавству.

comments powered by HyperComments