Статьи

Зміни до деяких статей Податкового кодексу України 2014

З 1 січня 2014року до Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-6 було внесено чимало змін

Мі вже розглядали деякі з цих змін, пропонуємо до вашої уваги ще  зміни, що відбулися податковому законодавстві.

Нарахування податкових зобов’язань у випадку реорганізації підприємств.

До статті 198 «Податковий кредит» п. 198.5 ПКУ було внесено зміни, що стосується того в яких випадках підприємство повинно нараховувати податкові зобов’язання  по ПДВ за операціями, по яким в попередній період був сформований  податковий кредит. На перший погляд зміни ці формальні та не мають ніяких нововведень, однак із абзацу а) п. 198.5. ПКУ виключено умову, яка передбачала не нарахування податкових зобов’язань по ПДВ під час реорганізації підприємств.

Бюджетне відшкодування на рахунок платника податків.

 Зі статті 200 « Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків» п. 200.6 ПКУ виключено норму , яка не давала право платнику податку на відшкодування коштами суми податку на додану вартість, які були зачислені в зменшення податкових зобов’язань наступних податкових періодів. Однак в цьому пункті  з’явилась норма, яка зберігає таке право за платником податку в майбутніх періодах.

Період подачі додатку 8 до декларації по ПДВ.

Законом від 24.10.2013 № 657-VII Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень, внесено доповнення в статтю 201 «Податкова накладна» в п. 201.10 ПКУ згідно якого визначений строк на протязі якого  платник податків має право подавати заяву зі скаргою  на  постачальника, який відмовився виписати податкову накладну або порушив порядок її заповнення  чи порядок реєстрації  в Єдиному реєстрі. Таке право зберігається за ним на протязі 60 календарних днів, що слідують за граничним строком  надання податкової декларації за звітний період, в якому надана податкова накладна або порушений порядок її заповнення. Або порядок реєстрації в єдиному реєстрі.

Штрафні санкції.

Продовжений мораторій на штрафні санкції за ненадання або порушення строку надання фізичними особами до контролюючих органів відомостей про зміни даних, що вносяться до Державного реєстру фізичних осіб – платників податку. Мораторій подовжений до 1 січня 2016 року.

comments powered by HyperComments