Статьи

Єдиний податок в Україні. Зміни щодо платників єдиного податку 2014.

Зміни щодо платників єдиного податку 2014

Єдиний податок в Україні - це потенційна можливість полегшити життя малому та середньому бізнесу, який на відміну від крупного, є найменш захищеним в нашій країні. Також часта зміна податкового законодавства, звичайно ніяким чином не впливають на покращення інвестиційного клімату, погіршуючи прозорість та простоту умов взаємодії підприємців та податкових органів.

Єдиний податок в Україні. Зміни щодо платників єдиного податку 2014.

Ключові моменти в  залежності від яких обирають одну з шести груп єдиного податку.

  1. Являєтесь ви фізичною або юридичною особою.
  2. В залежності від того, який ви отримуєте прибуток протягом звітного періоду в готівковій або безготівковій формах, матеріальні або нематеріальній формах.
  3. Чисельність працівників, що офіційно оформлені на підприємстві.
  4. Оцінка реальних та потенційних клієнтів на предмет необхідності віднесення ними своїх витрат в рахунок зменшення бази оподаткування. Об’єм таких витрат, в кінцевому підсумку зменшує суму потенційного прибутку , що підлягає оподаткуванню.
  5. Оцінка підприємницької діяльності під призмою необхідності надання клієнту податкових накладних та податкового кредиту по ПДВ.

Виходить, якщо основні клієнти бізнесу – це населення, тобто кінцевий споживач, якого не цікавить а ні витрати, а ні ПДВ, то в такому випадку вибір групи платника єдиного податку залежить виключно від розміру прибутку  та чисельності працюючих робітників. Зазвичай це перша або друга група для фізичних осіб підприємців.

Якщо основна категорія клієнтів – це юридичні особи, які можуть бути зацікавлені у формуванні витрат та отриманні податкового кредиту то в такому випадку вибирати першу та другу групу платника єдиного податку не доцільно.

третя група платника єдиного податку зі ставкою 5% єдиного податку

На сьогоднішній день найбільш затребуваною являється третя група платника єдиного податку зі ставкою 5% єдиного податку. Отримання статусу платника ПДВ і його збереження в майбутньому, вимагає великий об’єм тимчасових та фінансових витрат, на виконання формальних вимог податкових органів. У більшості випадків найбільш розумним і достатнім є надання певної знижки на вартість товарів або послуг, на відміну від прагнення до забезпечення наявності ПДВ в ціні реалізації. Також читайте про спрощену систему оподаткування.

Підсумовуючи все що було сказано  раніше, хочеться наголосити, що ведення бізнесу в Україні, зазвичай, включає в себе одночасне ведення різноманітних видів діяльності підприємством або певною фізичною особою, тому кінцевий вибір груп платника єдиного податку повинен мати індивідуальний підхід  і має на увазі залучення кваліфікованих спеціалістів

Єдиний соціальний внесок для підприємців, що перебувають на єдиному податку 2014року

До 20 січня 2014 року фізичним особам підприємцям, що знаходяться на спрощеній системі оподаткування необхідно було сплатити єдиний  внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Єдиний соціальний внесок для підприємців що сплачуть єдиний податок 2014 встановлений у розмірі 34,7% прибутку, що платники визначають  самостійно . в той же час Єдиний соціальний податок не може бути менше мінімального розміру – 34,7% мінімальної заробітної плати.

Окрім  цього нагадуємо, що для платників єдиного податку 2014 першої групи встановлена ставка в розмірі 10% мінімальної заробітної платні, а для платників другої групи 20% мінімальної заробітної платні, що встановлені законом  на 1 січня цього податкового року.

Ставки для платників єдиного податку 2014

Ставки для платників єдиного податку 2014

  1. Для платників  єдиного податку 2014 першої групи – 121гривня 80 копійок
  2. Для платників єдиного податку 2014 другої групи – 243 гривні 60 копійок

Що стосується платників інших груп, то згідно з Податковим кодексом, процентна ставка єдиного податку 2014

  •  для третьої групи складатиме 3% прибутку( у випадку сплати податку на додану вартість) та 5% прибутку (у випадку включення податку на додану вартість до складу єдиного податку).
  • Для п’ятої групи платників єдиного податку ставка складатиме 5% прибутку (у випадку сплати податку на додану вартість) та 7%( у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку)

Зміни що стосуються платників єдиного податку у 2014 році.

З 1 січня 2014 року не будуть видаватися свідоцтва платника єдиного податку фізичним особам підприємцям, а також підприємцям, що перебувають на загальній системі оподаткування і бажають перейти а спрощену систему оподаткування. Відповідні зміни, передбачені в Законі «Про внесення змін відносно обліку та реєстрації платників та удосконалення деяких  платежів»

Замість свідоцтва  підприємець за власним бажанням може отримати  безкоштовну виписку з реєстру платників єдиного податку.

Втім свідоцтва, що були видані підприємцям до 1 січня 2014 року дійсні та будуть и на протязі цього року засвідчувати, що такий платник, знаходиться на спрощеній системі оподаткування, до отримання ним виписки з реєстру платників єдиного податку.

Ключевые слова: 

Єдиний податок, податок 2014, групы оподаткування, Єдиний соціальний внесок, зміни єдиного податку
Єдиний податок в Україні. Зміни щодо платників єдиного податку 2014. | Оптимизация налогообложения

Ошибка

На сайте произошла непредвиденная ошибка. Пожалуйста, повторите попытку позже.