доход от аренды у ФЛП на упрощенке

licka
доход от аренды у ФЛП на упрощенке

Как правильно определить доход от аренды у ФЛП , который находиться на упрощенной системе налогообложения?

11.05.14 2:08
Ответ: TAxer
Перше на що хотілось би

Перше на що хотілось би звернути увагу платника єдиного податку, це те що,якщо загальна площа нежитлового приміщення становить понад 300 кв. м (навіть розглядаючи варіант здавання в оренду частини приміщення, додатково див. УПК, затверджену наказом ДПС від 20.02.2012 р. №1361), ФОП не має права перебувати на спрощеній системі оподаткування. Така особа може надавати нерухомість в оренду як фізособа-підприємець на загальній системі або як фізособа — не суб'єкт господарювання згідно ПКу пункту 291.5.3.

Хоча, підприємець може перебувати на спрощеній системі оподаткування та здавати частину приміщення в оренду, за умови що решта приміщення не перебуває в оренді.

Якщо підприємець на ЄП отримує дохід від заборонених для нього видів діяльності або платник ЄП II групи отримує дохід, вид діяльності за яким не зазначено у реєстрі платників єдиного податку, дохід оподатковується за ставкою 15%, за нормою пунтку 293.4 ПКУ. Крім того, в такому разі з наступного податкового періоду підприємець зобов'язаний перейти на загальну систему оподаткування.

Також орендарями у платників ІІ групи можуть бути тільки платники ЄП (як фізособи, так і юрособи) та населення. Тож якщо платник ЄП надасть в оренду приміщення юрособі на загальній системі оподаткування, він отримає дохід від забороненого для нього виду діяльності, який слід буде оподаткувати за ставкою 15%.

11.05.14 2:28
доход от аренды у ФЛП на упрощенке | Оптимизация налогообложения

Ошибка

На сайте произошла непредвиденная ошибка. Пожалуйста, повторите попытку позже.