НДФЛ и ЕСВ с материальной помощи

Алексей
НДФЛ и ЕСВ с материальной помощи

наше предриятие систематически перед каждым отпуском своих сотрудников выплачивает каждому материальную помощь. облагается ли такая помощь НДВЛ и ЕСВ? и возниают ли налоговые затраты при этом?

11.17.14 10:25
Ответ: TAxer
Якщо виплата матеріальної

Якщо виплата матеріальної допомоги має систематичний характер і така допомога надається всім або більшості працівників, наприклад допомога на оздоровлення, при цьому її виплати передбачені положеннями про оплату праці найманих працівників (колективним договором, галузевою угодою тощо), прийнятими згідно з нормами трудового законодавства, то така матеріальна допомога з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати і вся сума такої допомоги включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку 

Тобто допомога у складі ФОП оподатковується ПДФО у розмірі 15%, якщо дохід у межах 12180 грн. у 2014 році, а сума перевищення підлягає оподаткуванню за ставкою 17%.

На суми такої допомоги слід нарахувати ЄСВ, бо це складова зарплати. Не треба також забувати, що з 03.08.2014 р. суми матеріальної допомоги, які відносяться до фонду оплати праці, оподатковуються військовим збором.

Підприємство має право на податкові витрати при виплаті такої допомоги та на суму нарахованого ЄСВ.

11.17.14 10:48