порядок нарахування декретних

катя
порядок нарахування декретних

Бухгалтер йде у декретну відпустку. яким чином нарахувати декретні, якщо вона працювала по договоу підряду в іншій організації?

02.16.15 3:59
Ответ: TAxer
Допомога по вагітності та

Допомога по вагітності та пологах обкладається тільки ЄСВ. Згідно статтею 4 Закону про ЄСВ  від 08.07. 2010 року №2464-6  платниками ЄСВ з цих сум є роботодавці, які виплачують цю допомогу, і самі працівниці, які його отримують ЄСВ нараховується на суму та утримується із суми допомоги.

Утримання ЄСВ із суми допомоги у розмірі 2% сплачується за рахунок коштів, які Фонд соціального страхування перераховує на спецрахунок підприємства. Нарахування ЄСВ на суму допомоги сплачується за рахунок коштів роботодавця.

Згідно п. 6 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 26 вересня 2001 р. N 1266 (далі – Порядок № 1266), за вибором особи для розрахунку допомоги по вагітності та пологах середня заробітна плата (дохід) може обчислюватися за декількома місцями роботи сумарно за шість календарних місяців у 12-місячному періоді перед настанням страхового випадку. У такому випадку обчислення середньої заробітної плати (доходу) здійснюється робочими органами відділень Фонду соціального страхування відповідно до п. 17 Порядку № 1266 на підставі довідок про середню заробітну плату (дохід), що подаються (надсилаються) застрахованою особою. 

 

02.16.15 4:06