Статьи

Зміни стосовно платників ПДВ, що набули чинності з 2014 року

Зміни стосовно платників ПДВ, що набули чинності з 2014 року.

Хто являється платниками ПДВ в Україні. Зміни стосовно платників ПДВ, що набули чинності з 2014 року.

В той час коли одні хочуть бути платниками ПДВ, інші сплять і бачать себе поза ним. Для одних - це головний біль, а для інших – необхідна умова існування бізнесу. Одним ПДВ нав’язують контролюючі органи, а інші, як не намагаються, не можуть отримати бажаної реєстрації. Давайте зясуємо, хто в України може бути зареєстрований як платник ПДВ.

Хто може бути платником ПДВ

Згідно статті 180 «Платники податку» Податкового кодексу України від 02.12. 2012 року № 2755-6 для цілей оподаткування платником ПДВ може бути будь-яка особа, яка:

 1. Здійснює господарську діяльність та реєструється за своїм власним бажанням платником ПДВ у порядку, що затверджений статтею 183 Податкового кодексу України.
 2. Особи, що зареєстровані або підлягають реєстрації платником ПДВ
 3. Підприємці, що ввозять товари на митну територію України, які підлягають  оподаткуванню і на деяких покладається відповідальність за сплату податку під час переміщення товарів через митний кордон України, згідно з митним кодексом України.
 4. Особи на яких покладено виконання вимог митних режимів, що передбачають повне або часткове умовне звільнення від оподаткування, у разі порушення таких митних режимів, які встановлені митним законодавством.
 5. Особи, що використовують,  тому числі при ввозі товарів на митну територію України,податкову пільгу не за цільовим  призначенням або всупереч умовам або цілям за якими вона надається згідно Податкового кодексу України.
 6. Особи, що використовують  не за призначенням податкову пільгу.

 

Фізичні особи підприємці, що зобов’язані зареєструватись в якості платників ПДВ.

 1. Згідно статі 181 «Вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку» пункту 181.1 Податкового кодексу України у випадку, якщо загальні сума від здійсненої операції по поставці товарів або послуг, що підлягають оподаткування. ПДВ, нарахована(сплачена) такій особі протягом останніх дванадцяти календарних місяців, загалом перевищує 300 000 гривень(без урахування ПДВ), вона зобов’язана зареєструватись платником ПДВ.

          Дана вимога не розповсюджується на платників єдиного податку.

 1. Що стосується фізичних осіб підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування  то відповідно до статі 293 «» пункту 293.3 Податкового кодексу України ставка єдиного податку у розмірі 3% для ФЛП третьої групи може бути вибрана у випадку сплати податку на додану вартість.
 1. ФЛП, що перебувають на спрощеній системі оподаткування третьої групи, що сплачують єдиний податок за ставкою 5% та здійснюють  операції з поставки робіт або послуг платниками ПДВ. При цьому об’єм таких поставок не повинен перевищувати 300 000 грн. за останні дванадцять календарних місяців.

Зміни стосовно платників ПДВ з 1 січня 2014 року.

Зміни стосовно платників ПДВ з 1 січня 2014 року.

З 1 січня 2014 року під час реєстрації особи як платника ПДВ свідоцтво не видається. Це пов’язано з прийнятим Законом України від 24.10.2013р. № 657-VII «Про внесення змін в Податковий кодекс України відносно обліку та реєстрації платників податку  та удосконалення деяких положень» з Податкового кодексу виключено поняття «Свідоцтво платника ПДВ». Замість нього, на основі запиту, платник ПДВ може безкоштовно, протягом двох робочих днів, отримати виписку із реєстру платників ПДВ. При цьому ніде не вказано, що свідоцтво платника ПДВ відмінено.

Процедури та строки реєстрації платників ПДВ в 2014 році

 1. Реєстрація платників ПДВ здійснюється протягом п’яти робочих днів  з дати надходження реєстраційної заяви в орган Міндоходів.
 2. Міндоходів зобов’язане внести  в реєстр платників ПДВ запис дня реєстрації платника ПДВ (без видачі свідоцтва платника ПДВ).
 3. За запитом платника ПДВ орган  Міндоходів видає виписку з реєстру протягом 2 робочих днів (зміни в пункт 183.11 статті 183 «Порядок реєстрації платників податку» Податкового кодексу України.

Перехід до нових правил стосовно реєстрації платників ПДВ здійснюється з урахування наступного:

 1.  Не підлягають обов’язковій перереєстрації платники ПДВ, що внесені до реєстру платників ПДВ до 1 січня 2014 року.
 2. Дійсні на момент набуття чинності Закону №657 свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ можуть застосовуватися як виписки  з реєстру платників ПДВ  до внесення змін в такий реєстр або отримання виписки з такого реєстру , а також виникнення змін стосовно платника ПДВ.
 3. Свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, їх завірені копії мають бути повернені до Міндоходів при першому зверненні податку за отриманням виписки з реєстру платників ПДВ.

Також, норма кодексу статті 183 «Порядок реєстрації платників податку» пункту 183.11, що передбачала розміщення копій свідоцтва платника ПДВ в доступних для огляду місцях в приміщеннях платника податку а також  усіх його філіях та представництвах з 1 січня 2014 року виключена.

Окрім цього для платників ПДВ, що подають податкову звітність  в електронному вигляді, передбачена можливість  отримання довідки з реєстру платників ПДВ  шляхом направлення запиту в електронному вигляді. У такому випадку довідка видається протягом 5 робочих днів.

Ключевые слова: 

платник пдв, ПДВ, пдв 2014, зміни в оподаткуванні пдв
Зміни стосовно платників ПДВ, що набули чинності з 2014 року | Оптимизация налогообложения

Ошибка

На сайте произошла непредвиденная ошибка. Пожалуйста, повторите попытку позже.