Статьи

Оподаткування виграшів та лотерей ПДФО 2015

Оподаткування виграшів та лотерей ПДФО 2015В статті розберемо, як будуть оподатковуватись ПДФО 2015 лотереї та виграші, а також  особливості справляння цього податку у 2015 році, адже правила оподаткування було змінено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів» №71 -8, що був прийнятий 28.12.2014 року.

Хто являється податковим агентом при нарахування ПДФО з лотерей та виграшів?

Податковим агентом платника під час нарахування доходу у вигляді виграшів на тоталізаторі та букмейкерському парі являється особа, що здійснює нарахування доходу та його виплату. Згідно зі статтею 170 пунктом 170.6.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-6  зі змінами та доповненнями.

Строки сплати ПДФО з виграшів та лотерей.

Щомісячно на протязі тридцяти календарних днів, що слідують за  останніми днями звітного податкового періоду,  податковий агент  зобов’язаний сплачувати до бюджету загальну суму податку.

Ставка податку з виграшу та лотерей

Ставка податку становить 15% від загальної суми виграшу або призу, що була нарахована гравцям за звітний період в лотерею згідно статті 170 пункту 170.6.2. Податкового кодексу України.

Звітність по податку з виграшів та лотерей.

Загальну суму виграшів, що була нарахована та виплачена податковим агентом   у звітному податковому періоді, а також загальна сума утриманого ПДФО відображається у формі 1ДФ.

Згідно зі статтею 170 пунктом 170.6.2 у формі 1Дф не потрібно відображати інформацію про суми окремих виграшів та сумах ПДФО, що були нараховані на нього . також форма не містить даних про фізичну особу, що отримала дохід у вигляді виграшу.

Що з витратами?

Не враховується витрати  платника пов’язані з попередньою купівлею права участі в лотереях або розіграшах, у зв’язку  з отриманням цього  доходу. Згідно зі статтею 170 пунктом 170.6.4. Податкового кодексу України.

Згідно зі статтею 170. Пунктом  170.6.5 Податкового кодексу України доходи що були отримані у вигляді виграшів та призів оподатковуються під час їх виплат.

Нові актуальні статті та новини на нашому сайті ТаксОптима. Розміщуйте свої товари та послуги на ТаксОпима з ціллю оптимізації податків.

Ключевые слова: 

лотарея, оподаткування, 2015
comments powered by HyperComments