Статьи

Підписуємо договір лізингу - оптимізуємо оподаткування

З кожним роком лізинг стає не тільки  альтернативою кредитуванню, а й вигідним   фінансовим інструментом для оптимізації оподаткування. Розглянемо яким чином лізинг допоможе нам оптимізувати податки.

Перш за все - це двадцяти відсотковий  податковий кредит на всю вартість об’єкту в день, коли ця техніка отримана в користування.

По - друге, за рахунок віднесення суми амортизації та суми комісії лізингової компанії до валових затрат, оптимізуємо податок на прибуток.

Економія

Економія по податку на прибуток на податку на додану вартість складає від 25-35%. І все це не виходячи на за рамки діючого законодавства.

Приклад оптимізації податків за допомогою лізингу.

Підприємство купує автомобіль вартість якого складає 120 000 гривень

Умови:

Аванс 50%

Строк лізингу –один рік.

Отже, що отримує в результаті підприємство, яке купую автомобіль в лізинг

  1. Податковий кредит у розмірі 20 000грн.
  2. Оптимізацію податку на прибуток близько 3800грн.
  3. За рахунок комісії лізингової компанії  підприємство ще мінімізує податок на прибуток на суму 3655 гривень.

Таким чином, якщо загальна вартість договору складає 139 000 гривень( при загальній вартості авто 120 000 гривень з урахуванням всіх поточних витрат  на реєстрацію та страхування), то мінімізація податків у нас відбудеться у розмірі майже 30 000гривень.

Фактично,при купівлі автомобіля вартістю 120 000гривень затрати  лізингоотримувача будуть складати 109 000 гривень(з урахування особливостей оподаткування).

За допомогою лізингу  можна  правильним чином планувати свій бюджет на придбання основних засобів та сплату податків.

Отримуючи автомобіль у фінансовий лізинг, підприємство яке являється лізингоотримувачем збільшує таким чином основні фонди та нараховує амортизацію , яка зменшує податок на прибуток. 

Помітним плюсом договору лізингу являється те що, сума сплаченого ПДВ у складі платежу за сервісне обслуговування авто, яке було взято в лізинг, відноситься до податкового кредиту, а отже зменшує податок на додану вартість.

Мінус договору лізингу для оптимізації оподаткування.

Підприємство, яке є платником  податку на прибуток не зможе зменшити податок за умови, якщо  предмет лізингу не використовується для ведення господарської діяльності, тобто не є виробничим основним засобом.

В такому випадку амортизація та затрати, які пов’язані  з утриманням  подібних об’єктів не рахуються.

Ми з Вами розглянули, яким чином можна оптимізувати податки, якщо заключити договір лізингу.

Якщо перед Вами стоїть вибір заключити кредитний договір чи договір лізингу? то необхідно врахувати всі плюси та мінуси з точки зору зменшення податкового навантаження, а  потім вже приймати рішення, що вигідніше для Вашої компанії.

На нашому сайті  ТаксОптима знаходьте компанії для співпраці та за їх допомогою оптимізуйте податки в рамках діючого законодавства . розміщуйте свої пропозиції в наших каталогах, якими можуть скористатися інші підприємці

Ключевые слова: 

лизинг, договор, оптимизация
comments powered by HyperComments