Статьи

Податок на розкіш. Коли чекати ?

Податок на розкіш. Коли чекати ?Податок на розкіш був внесений в законопроект про зміни до Податкового кодексу України відносно податку на розкіш, але за нього так і не проголосували.

В майбутньому він можливо буде прийнятий, тому ми  Вам розкажемо що й до чого.

На нашу думку вводити податок на розкіш потрібно , але чомусь наші урядовці як голосувати за збільшення податкового тягарі для населення голосують, а от за ті законопроекти, що мають відношення до них, ніяк не наберуть  потрібної кількості голосів.

Які предмети підпадають під податок на розкіш:

  1. Хутряні та шкіряні вироби, антикваріат. Тільки ті вироби, що перевищують тридцять мінімальних заробітних плат. Зараз це 32 190гривень.
  2. Вироби з дорогоцінних та напівдорогоцінних металів, мобільні телефони, часи  та зброя. Вартість більше 21460гривень

Для цих предметів ставка складатиме 10% від вартості. Податок на розкіш стягується один раз або під час купівлі або при ввозі на митну територію України.

  1. За літаки та гелікоптери  мають сплачувати 0,2% від мінімальної заробітної платні за кілограм. Але в цьому випадку платити податок на розкіш доведеться щорічно.

Також даний податок  розповсюджуватиметься  на володарів авто  представницького класу. Платити доведеться за 100 куб см. Ставка податку на розкіш буде складати 20% від мінімальної заробітної плати.

Податок на розкішні автомобілі. Скільки авто підпадуть під оподаткування і чи будуть це дійсно розкішні?

Податок начебто на розкішні автомобілі ввели. З 1 січня 2015 року авто об’єм двигуна якого складає більше 3000 куб см підлягає оподаткуванню в розмірі 25 000 гривень. Але є деякі нюансі про які ми розповідали в минулих статтях. Це те, що не всі авто с таким  об’ємом  двигуна можна вважати розкішним та не всі розкішні автівки мають такий об’єм двигуна.

  1. Оподатковуватись має й елітна нерухомість. Ті, хто володіє будинком, площа якого вище 200 м. кв та котеджів з площею більше 400кв. м мають сплачувати 2% від мінімальної заробітної платні за кожний квадратний метр.

Що маємо на сьогодні. А на сьогоднішній день  як багатії так і звичайні пересічні громадяни мають сплачувати за квартири площа яких перевищує 60кв. м з площі перевищення та за будинки які більші за 120 м кв. Чому окремо в законі не прописали про податок на розкішну нерухомість? Чому для всіх категорій громадян діє одна пільга. На нашу думку потрібно було окремою статтею прописати  податок на елітну нерухомість, тоді хоча б якась справедливість була.

От таким чином хотіли наші урядовці наповнити держскарбницю, але ж як завжди щось завадило. Можливо доходи заможніх людей впали і вони не в змозі платити таку кількість податків, а от для звичайних громадян сплачувати все те, що було  прийнято Законом України «Про  внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України» 371-8  наші урядовці вважають можливим. Це на фоні підвищення цін на товари та ЖКХ

 Проводьте оптимізацію на Вашому підприємстві використовуючи товари та послуги, що представлені в наших каталогах на ТаксОптимі.

comments powered by HyperComments