Статьи

Схеми оптимізації оподаткування можна умовно розділити на дві групи

До першої групи віднесемо прості схеми оптимізації. Це схеми для реалізації яких не треба цілеспрямовані витрати, а також оформлення спеціальних документів або договорів. До цієї групи належать і ті випадки  коли платник податків може вибирати з декількох варіантів періодичності сплати податків або розмір пільги.    Використання деяких пільг має під собою  підґрунтя створення сірих схем оптимізації. Законними такі схеми тяжко назвати, оскільки під час їх реалізації з’являються невраховані готівкові кошти, які використовуються в особистих інтересах осіб, що приймають участь у схемі, але й незаконними їх тяжко назвати, оскільки при правильній організації схема з юридичної точки зору виглядає бездоганно.  

Більшість  підприємців вирішує питання про використання тої чи іншої схеми ще коли  схема тільки планується. Наведемо приклад простої схеми оптимізації оподаткування.

 

Схема оптимізації оподаткування

Туристична компанія для того щоб забезпечити свою основну діяльність купує декілька транспортних засобів, але оформлює її у приватну власність родичів засновників фірми, а ті вже в свою чергу виписують довіреність на управління цими транспортними засобами водіям, що були наняті для перевозки, а з туристичною фірмою підписується договір про здачу транспорту в оренду.

Хочемо зауважити, що більшість порушень відбувається не в самих схемах оптимізації, як правило з юридичної точки зору вони побудовані грамотно. Більшість помилок допускається у супровідних умовах таких схем. Тому потрібно досить чітко вивіряти кожен крок під час проведення оптимізації.

До другої групи належать складні схеми оптимізації. Для реалізації таких схем потрібні матеріальні затрати, наприклад для їх обслуговування, складання спеціальних документів, договорів, за допомогою яких  правовідносини, які є реально заміняються  іншими. Це призводить до часткового або повного уникнення сплати податків та зборів. До таких схем належать наприклад схеми по зміні податкової юрисдикції, простіше кажучи використання офшорних  зон.

За допомогою нашого сайту ТаксОптима Ви можете провести оптимізацію в рамках діючого законодавства. Обирайте компанію, яка допоможе Вам у веденні бухгалтерського обліку та проведенні оптимізації..

comments powered by HyperComments