Статьи

Створюємо холдинг-оптимізуємо оподаткування

Однією з найбільш дієвих схем, яка використовується для оптимізації  оподаткування – це створення  холдингу.

Як це відбувається?

Для цього потрібно розбити бізнес на частини, які розміщуються в країнах різних податкових юрисдикцій. При цьому потрібно  щоб виконувалися деякі умови.

Фінансові потоки, перетікаючи із однієї частин компанії в іншу повинні потрапляти під дію податкових пільг в кожній юрисдикції. Таким чином загальна сума податків,що підлягає сплаті повинна бути меншою ніж якби компанія платила ці податки в одній країні.

Далі пропонуємо розібратися, навіщо нам потрібні холдинги.

Законом України «Про холдингові компанії України» від 15.03.2006року за номером 3528-4 дається визначення холдингу як відкрите акціонерне товариство, яке володіє, користується та розпоряджається холдинговими корпоративними пакетами акцій двох або більше підприємств.

Оскільки в Україні досить мало пільг  по оподаткуванню, то потрібно створювати холдинг таким чином, щоб керуюча компанія розміщувалася за кордоном в офшорі або в країні де існує пільгове оподаткування.  В цьому випадку компанія або група компаній буде вважатися в Україні дочірнею.

В холдингових структурах, як правило фінансові схеми виглядають наступним чином :

  • Керуюча компанія володіє якимись нематеріальними активами, які передаються в користування дочірній компанії;
  • Дочірня компанія в свою чергу отримує дохід в ході своєї господарської діяльності,та перераховує його  вигляді дивідендів керуючій компанії. Для того, щоб мінімізувати податкові виплати  в бюджет на дохід, що був отриманий, необхідно передбачити деякі аспекти   оподаткування в країнах де базується материнська та дочірня компанії.

Які це аспекти?

Перш за все потрібно з’ясувати, що в законодавстві крани, яку Ви обрали для відкритті керуючої компанії холдингу, вкладається в це поняття «холдинг».

В деяких країнах холдинги повинні відповідати особливим вимогам, для того щоб вони мали право користуватися пільговим оподаткуванням. Найчастіше це обмеження діяльності, якою можуть займатися холдинги.

До того ж існує ще один нюанс. Для створення компанії за кордоном потрібно попіклуватися заздалегідь, як мінімум  за рік до того, як Ви збираєтесь перейти на пільговий режим оподаткування. Це обумовлено тим, що в багатьох юрисдикціях холдингова компанія повинна володіти акціями дочірніх підприємств як мінімум рік, для того щоб її не визнали фіктивною

Ми розглянули як за допомогою холдингу можна мінімізувати податкові виплати в бюджет а також тонкощі створення холдингів.

Хочете отримувати більші прибутки? Скористайтесь нашим сайтом ТаксОптима та проведіть законну оптимізацію оподаткування використовуючи тільки фірми, які реально працюють на ринку.

comments powered by HyperComments