Статьи

Як виживати після проведення податкової реформи

Як виживати після проведення податкової реформиЧого чекати пересічним громадянам від нової податкової реформи?

Уряд прагнучи поповнити держскарбницю у будь-який спосіб, збільшує податкове навантаження, що на нашу думку не дасть очікуваного  результату, і навіть навпаки, може зменшити надходження до держскарбниці.

Про все по порядку.

 

Розпочнемо з того, що хвилює більшість українців це звісно заробітна платня та пенсії.

Ми вже пам’ятаємо, що раніше в нас діяла прогресивна шкала оподаткування ПДФО заробітної плати. Пізніше від цього відмовились і була введена ставка 15%(якщо Вам дохід не перевищую десяти мінімальних заробітних плат) та 17%(якщо Вам дохід більший за 12 180гривень)

Зараз же уряд пропонує збільшити ставку ПДФО. Для фізичних осіб, які отримують заробітну плату, яка не перевищує 10 мінімальних заробітних плат  все так і залишиться як раніше,  тобто ставка ПДФО буде дорівнювати 15%. А от для тих чия заробітна платня буде вище доведеться сплатити ПДФО вже в розмірі 20%.

 Враховуючи і так складне економічне становище в нашій державі ми вважаємо абсурдним наразі збільшувати ставки податку та збільшувати податковий тягар для населення.

 

Що із соціальним внеском?

Але не все так погано, є й позитивний момент  для тих хто сплачує Єдиний соціальний внесок.

Навантаження на фонд оплати  праці в розрізі ЄСВ можливо зменшиться.

25 січня на засіданні Верховної ради нардепи проголосували у першому читанні за законопроект №1573 «Про реформування загальнообов’язкового соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» за зменшення ЄСВ.

Отже, планується зменшувати ставку ЄСВ не одразу, а поступово.

В 2015 році ставка буде складати 25% . З 2016 року -20%, а починаючи з 2015 року ставка ЄСВ знизиться до 15%.

Хоча можливо, що цей законопроект не буде підтримано в другому читанні, тому що не всі згодні з таким зменшенням та можливо, як це зазвичай буває у нас в державі,у випадку якщо цей Закон і буде прийнятий, то це не дає ніякої гарантії того, що в майбутньому його знов не змінять.

 

Також плануються зміни  в оподаткуванні пенсійний виплат.

Нагадуємо, що зараз оподаткуванню підлягає пенсія яка перевищує 10 000 гривень.

 

Що ж буде після проведення податкової реформи?

Запропоновано оподатковувати пенсії, розмір яких перевищує 3654 гривні. Ставка податку буде становити 15%. За статистикою середній розмір пенсії в 2014 році становив 1640 гривень.

Як завжди реформи  в нашій державі лягають тягарем на плечі пересічних громадян. Тож доведеться ще більше затягнути паски, хоча куди вже більше.

Користуйтесь послугами та товарами, що представлені на нашому сайті та зменшуйте податкове навантаження на Вашому підприємстві лише в законний спосіб.

Ключевые слова: 

податкова, реформи, пенсії, ставки, податки, 2015, заробітня платня
comments powered by HyperComments