Новости

Зменшення тарифів на експорт в країни ЄС

Зменшення тарифів на експорт в країни ЄС

Рішення, яке прийняв  Європейський союз по зниженню мита на українські товари, в майбутньому повинні допомогти українським експортерам сільськогосподарської продукції  з України знизити їх залежність від ближнього сходу та азіатських ринків та зменшити валютну невідповідність між їх заборгованістю та доходами.  Про це  заявили аналітики із рейтингового  агентства Fitch.

Разом з тим, в найближчий час, отримання будь - якої вигоди  від зниження мита буде затьмарене та обмежене ризиком неоднозначності, яка створюється завдяки теперішній економічній та  політичній ситуації.

Також, в агентстві наголосили, що затвердження на цій неділі сприятливих тарифів  для України та квот - є першим кроком до підписання угоди  про поглиблену  зону вільної торгівлі. Ці заходи повинні підтримати довгострокове зростання українського експорту в Європейському союзі.

У більшості українських компаній, яким Fitch виставив рейтинг, є досить висока частка експорту. Але більшість з них орієнтовані переважно на експорт до країн Азії , близького Сходу та країн бувшого союзу.

В аналізі Fitch мова йде про те, що  ці компанії розглядають ЄС в якості досить привабливого ринку для подальшого  розвитку та зростанню експорту, але вони не очікують  на те, що це вплине на обсяги, тим паче що Європейський союз дуже добре забезпечений пшеницею.  Ширші можливості можуть виникнути  по експорту кукурудзи та ячменю або в південну та східну Європу, яку простіше забезпечувати із України. Деякі компанії , що займаються експортом продукції, тарифи на яку будуть скорочені до нуля, найвірогідніше  зможуть побачити свої прибутки та вигідну операційну маржу, у випадку , якщо збережуть свої ціни. Це може бути реально вже в цьому році.

Рішення про тимчасове  зниження тарифів, очікують, повинно набрати чинності до кінця  квітня після того, як її прийме  рада по закордонним справам Європейського союзу. Строк дії до листопада цього року. Але ЄС сподівається на те, що до того часу вже тимчасову частину угоду про асоціацію України  з ЄС, а саме ту, що стосується елементів вільної торгівлі будуть підписані та наберуть чинності

Сподіваємось це дасть нашим аграріям ширші можливості з експортування своєї продукції, та буде сприяти розвитку аграрного сектора країни.

Вам потрібно мінімізувати податкові платежі?
 

comments powered by HyperComments