Статьи

Готуйтесь до змін. Податок на прибуток для страхових компаній.

Податок на прибуток для страхових компаній

Згідно із законопроектом №4386 «Про внесення змін в Податковий кодекс України»(відносно особливостей оподаткування страховиків), що був зареєстрований у Верховній Раді, з 1 січня 2014 року страхові компанії будуть платити податок на прибуток по загальній ставці. На даний час страхові компанії перераховують до бюджету лише 3% податку із залучених премій.

На даний момент часу об’єктом оподаткування страхових компаній є не прибуток, а дохід, який вони отримують від ведення страхової діяльності. Діючі правила значно  знижують рентабельність у сфері страхового бізнесу, що дозволяє монополізувати його крупним учасникам, а це є недопустимим з  точки зору чесної конкуренції.

Податок на прибуток для страхових компаній.

Діюча система оподаткування страховиків сприяє розвитку так названого «Схемного страхування» основною ціллю якого є несплата податків. За старою системою оподаткований прибуток зменшується на суму перестрахованих премій. А в перехідних положеннях Податкового кодексу в 2012 році, такого зменшення вже не було.

Перехід на загальну систему оподаткування страхових компаній повинен був відбутися ще в січні 2013 року, але його відстрочили. Це й зрозуміло, адже, при відрахуванні 3% від доходу, в бюджет надходить значно більша сумі податків, а ніж при відрахуванні податку на прибуток. Але ці збитки можна компенсувати введенням  непрямого податку з обігу та роботою комбінованої системи  оподаткування з використанням дотацій особистих видів страхування. При цьому, для тих видів страхування, де частіше за все використовують схеми для мінімізації податкових виплат, відрахування можуть досягати 9-12% та більше від суми премій, в той час, як по особистим видам страхування її можуть знизити до нуля.

Якщо  загальна система оподаткування зробить схемне страхування не вигідним, то платежі за такими видами страхування зменшаться, як мінімум на 5 мільярдів гривень. А це дасть можливість підприємствам страховикам  зменшити прибуток та таку ж суму. В такому випадку податки будуть сплачені не страховими компаніями, а їх клієнтами.

А ось як заявляє експерт від комбінованої системи оподаткування та диверсифікації ставки податку за різними видами страхування краще відмовитись.

Змішана системам включає в себе завуальований податок з обігу (аналог ПДВ), що є невірним. Будь – які податки у фінансовій сфері, де джерелом сплати слугують збори та платежі клієнтів, а не фінансовий підсумок діяльності підприємства, призводять до подорожчання цієї послуги та спотворюють саму сутність цієї послуги.

Ключевые слова: 

податок, прибуток, компанії, страхові, страхування
comments powered by HyperComments