Статьи

Мінімізація податків з точки зору фінансової оптимізації

Термін мінімізація податків вводить багатьох в оману. В дійсності ж кінцевою ціллю повинна стати не мінімізація податкових виплат, а збільшення прибутку підприємства після слати податків.

Але це не завжди одне й те саме. Наведемо приклад. Досить просто добитися  того, щоб підприємство взагалі не платило податок на прибуток.

Нехай виручка становитиме 20 000 гривень  та затрати теж дорівнюватимуть 20 000 гривень. Отже виходить що податок на прибуток буде дорівнювати 0, оскільки прибутку в нас не має. Але в той же час фінансових ресурсів у підприємства теж немає а це означає не мінімізацію, а повний крах.

В сьогоднішній статті пропонуємо Вам розглянути фінансову оптимізацію, тобто це вибір найкращого шляху управління фінансовими ресурсами підприємства.

Якщо висвітлювати мінімізацію податків з точки зору фінансової оптимізації то тут для нас відкриваються нові горизонти.

Перейдемо одразу до прикладу.

Проаналізуємо такий параметр як строк сплати податків.

Існують методи які дозволяють перенести строки сплати податків на необхідний період часу без застосування до Вас  штрафних санкцій. Що відбувається? Зменшення податків не відбувається, але якщо на це поглянути з іншого боку то є позитивний результат. Грошові кошти залишились в обігу та принесли додатковий прибуток.

 З таких же позицій можна розглянути і питання стосовно штрафних санкцій за несплату податків. З точки зору фінансової оптимізації до штрафних санкцій потрібно відноситись таким же чином як і до будь - яких інших платежам. Тобто розглядати їх з точки зору вигоди.

Розглянемо це на простому прикладі.

Підприємство використовує займані кошти. Якщо плата по кредитах менше  а ніж штрафні санкції, то вигідніше заплатити податки. В іншому випадку буде вигідніше затримати сплату податків, але сплатити кредити.

Це можна представити в загальному вигляді наступним чином: що вигідніше заплатити менше але раніше чи більше, але пізніше?

Знаючи конкретну ситуацію на підприємстві можна розрахувати, що Вам буде вигідніше. Але треба намагатися зробити це «більше» як умога менше, але це  вже пов’язане з мінімізацією податків.

В наступній статті ми розберемо які податки мінімізувати та покажемо яким чином розрахувати ефективність мінімізації податкових виплат.

 Якщо ви прагнете отримати більше прибутку, то на нашому сайті ТаксОптима є розділи Товари та Послуги. За допомогою товарів Ви можете мінімізувати податки, а в розділі Послуги оберіть компанію, яка Вам в цьому допоможе.

comments powered by HyperComments