Статьи

Пам’ятка для платника податку

Ревізор повинен пред’явити вам наступні документи:

  • направлення на проведення цієї перевірки. В ньому повинна бути вказана  дата видачі, назва органу Державної податкової служби, реквізити наказу на проведення перевірки, найменування та реквізити суб’єкта або об’єкта до якого проводиться перевірка, а також ціль, видачі (це планова перевірка, чи не планова, чи фактична) підстави, дата  початку та строк, впродовж якого буде проводитися дана перевірка, посада та прізвище посадової особи, яка буде проводити дану перевірку.

Направлення на перевірку вважається дійсним лише за наявності підпису керівника  органу Державної податкової служби або його замісника, скріплена печаткою контролюючого органу.

  • копія наказу на проведення перевірки.
  • службові  посвідчення осіб, що вказані в направленні для проведення перевірки.

Важливо!  Представник контролюючого органу перед тим, як розпочати перевірку повинен обов’язково зробити запис в журналі реєстрації. При цьому він повинен заповнити всі  необхідні рядки і поставити свій підпис.

Користуйтеся послугами юристів.

Під час проведення податкової перевірки не виключаються ситуації, коли ревізори можуть невірно застосувати норми діючого законодавства.  Це може стосуватися:

  • питань оподаткування
  • здійснення розрахункових операцій
  • обігу готівки
  • ліцензування

Перевіряючий  може не приділити особливої уваги оформленню та розгляду матеріалів перевірок. В результаті таких дій допускаються випадки неправомірного донарахування податків та застосування штрафних санкцій.

Одним із механізмів , що застосовується для урегулювання конфліктів та формою захисту юридичних осіб, являється оскарження податкових повідомлень - рішень органів податкової служби в адміністративному порядку.

Важливо ! Під час проведення перевірки юрист зможе задати необхідні питання та отримати всю необхідну інформацію, а якщо знадобиться то він допоможе скласти адміністративну скаргу з дотриманням усіх вимог та виграти процес в суді.

У випадку незгоди платника податку або уповноважених ними осіб з висновками, фактами та даними, що викладені в акті перевірки, протягом п’яти робочих днів, у них є право подати свої скарги до органу ДПСУ за місцем обліку платника податку

Важливо! При виникненні спірної ситуації, для початку треба розібратися на місці, тому що існують такі нюанси, які можливо вияснити ще в ході податкової перевірки.

Давайте зрозуміти перевіряючим, що у вас серйозні наміри і що ви відкриті до діалогу з податковою службою.

Ми вам розповіли основні моменти, які ви повинні знати і при необхідності, користуватись даними порадами в ході проведення податкових  перевірок

Ключевые слова: 

перевірки, податкова, ревізор,
comments powered by HyperComments