Статьи

Підприємницька діяльність українських підприємств за кордоном

Підприємницька діяльність українських підприємств за кордоном

Завдяки тому, що  відкриті рикни за кордоном, українські підприємства що мають зв’язки  можуть здійснювати свою діяльність не тільки на території України, але й за її межами. Іноді така діяльність не передбачає навіть ввозу на територію нашої держави. Українське підприємство може купувати товар в одній закордонній державі та продавати їх до іншої. Це називається  трансгранична торгівля і її популярність з кожним роком зростає.

Питання  з даним видом торгівлі лежать насамперед в площині оподаткування та пов’язані з податком на прибуток та податком на додану вартість і з документальним оформленням подібних операцій.

Розглядаэмо тему: Підприємницька діяльність українських підприємств за кордоном. Які податки не потрібно платити

Юридичні особи та їх окремі підрозділи, що здійснюють свою діяльність на території України є резидентами, тому їх діяльність підлягає оподаткуванню, згідно правил, які встановлені для резидентів. Згідно зі статтею 133 «Платники податку» Податкового кодексу України від 02.12.2010року. №2755 -6 платниками податку на прибуток  являються резиденти, що  здійснюють свою діяльність на території України та за її межами.  З цього робимо висновок, що підприємства, які здійснюють свою господарську діяльність поза межами України також є платниками податку на прибуток. Скажемо навіть більше, що згідно статті 134 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток є також і той прибуток, джерелом походження якого за межами України.

В той же час більшість прибутків, що отримали українські підприємства за кордоном не повинні оподатковуватись податком на прибуток в країні де були отримані ці доходи.

Не повинні  оподатковуватись прибутки, що були отримані від виручки у вигляді виручки або інших видів  компенсації вартості товару, робіт або послуг , що були передані, виконані та надані резиденту тієї країни.

Такого роду прибутки не розглядаються як доходи з джерелом виникнення з країни їх отримання .

До прибутків, що підлягають оподаткуванню в країні їх отримання відносять:

  • Проценти
  • Дивіденди
  • Роялті

Лізингова або орендна плата та інші пасивні доходи. але й за цими видами прибутку можна мінімізувати податкові виплати, у тому випадку, якщо в України підписаний з цією державою договір про уникнення подвійного оподаткування. Таким чином можна взагалі звільнитись від оподаткування.

Документами, що підтверджують отримання прибутку або понесення витрат являються  первинні документи, такі як:

  • Договори
  • Акти наданих послуг
  • Акти прийому передачі
  • Акти виконаних робіт.
  • Виписки з банківських рахунків.
  • Прибуткові касові ордери та інші документи.

Документи мають бути перекладені на українську мову

Стосовно податку на додану вартість, то згідно статті 185 « Визначення об’єкта оподаткування» ПКУ, об’єктом оподаткування по цьому податку  є тільки операції платників ПДВ по поставкам товарів, робіт або послуг , місце поставки яких розташоване на території України . Виходячи із статті 186 ПКУ,  операції по поставці товарів з однієї зарубіжної країни в іншу,  без їх возу на територію України не оподатковуються Українським ПДВ. Також не  підлягають оподаткуванню і більшість інших послуг, що надаються  українськими  резидентами, суб’єктам господарювання що зареєстровані за кордоном.

Отже, ми розглянули від яких податків на території України звільняється  суб’єкт господарювання, що веде свою діяльність поза межами нашої держави і з’ясували, що краще вести справу на території тієї держави, з якою в нас підписаний договір про уникнення подвійного оподаткування.

Узнать как не платить Налоги, Схемы и методы

Ключевые слова: 

податки, кордон, плата, діяльність
comments powered by HyperComments