Статьи

Продаємо основний засіб - не отримуємо прибуток. Податкові виплати

Продаємо основний заклад - не отримуємо прибуток.

Розпочнемо з того, що опишемо ситуацію та розберемо, яким чином оформити це для того щоб, оптимізувати оподаткування.

На балансі підприємства А, яке входить до складу холдингу, знаходиться споруда, вартість якої складає 3 000 000 гривень. Потрібно продати цю споруду.

Ціль. Провести операцію таким чином, щоб мінімізувати податкові виплати в бюджет.

Рішення: відобразити в податковому обліку витрати по двом статтям

  • витрати на ремонт
  • агентська винагорода посереднику

Розпочнемо з посередника. Ним буде громадянин, який підписав з нами агентський договір на надання нам рієлторських послуг. Але насправді  він займається купівлею-продажем споруд  і за невелику винагороду зголосився  виступити в ролі нашого контрагенту.

Далі посередник оглянув приміщення та порекомендував провести поточний ремонт, для того щоб надати товарний вигляд споруді.

Нами були наняті підрядники, які провели ряд дій , направлених на удосконалення споруди. Загальна вартість робіт по удосконаленню споруди сягнула 100 000 гривень.

Насправді ремонт був проведений лише на папері. В якості виконавця виступала провірена фіктивна фірма. Всі папери були оформлені належним чином і при цьому в кошторисі були вказані не завищені, а нормальні ціни.

Після цього ріелтор, начебто знайшов клієнта, який заплатив 3 000 000гривень.

Схема продажу основного засобу для оптимізації оподаткування

       Схема продажу основного засобу для оптимізації оподаткування

За умовам угоди, посередник мав отримати винагороду в розмірі 5% від суми, за яку він повинен продати споруду.

Тут ми застосували одну хитрість.

В договорі було прописано, що споруда продається за 1 500 000гривень.  А виручка, що перевищує даний показник, являється додатковою винагородою і вона ділиться порівну між нами  та маклером. Таким чином комісійні склали 75 000гривень. Додаткова вигода, яка дісталась ріелтору склала 750 000гривень.

(3 000 000-1500 0000)  /2)= 750 000гривень

Чому не було показано обидві суми як винагорода посереднику . Тому що таких великих винагород не існує. Зазвичай ціна питання це 5-10% від продажної ціни. В іншому випадку угода буде виглядати не правдоподібною.

Підводимо підсумок нашої операції. Нам вдалось зменшити прибуток на вартість поточного ремонту  та додаткової винагороди, що була отримана посередником.

 Сума всіх витрат дорівнює:

 100 000+75 000+750 000=925 000гривень.

Винагорода та додаткова вигода, це витрати нашої компанії, що враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку .

Таким чином нам вдалось збільшити витрати та зменшити оподатковуваний прибуток.

  Операція з продажу дорого основного засобу,із  застосуванням даної схеми, допомогла нам мінімізувати податкові виплати в бюджет.

При застосуванні даної схеми за допомогою нашого сайту Taxoptima.com.ua Ви маєте можливість користуватись послугами реальних фірм. Свої послуги  вони пропонують в  розділах «Товари» або « Послуги». Запропонуйте свої пропозиції та оптимізуйте оподаткування разом з нами.

comments powered by HyperComments