Статьи

Схеми мінімізації ПДВ при експортних операціях

Продовжуємо розповідати Вам самі популярні схеми ухилення від сплати  ПДВ на території України.

Схема №1. Під час проведення зовнішньоекономічної діяльності самою популярною схемою для мінімізації податкових виплат являється застосування нульової ставки податку.

Суть даної схеми. Реальний  підприємець  підписує зовнішньоекономічний договір (фіктивний) на продажу свого товару за кордоном.

Далі товар, що  Ви отримали за документами , без будь-якої  експортної операції, необхідно експортувати за кордон. Товар начебто  експортується на адресу підприємства нерезидента. Але товар фактично зостається та продається на території України.

 Схема мінімізації ПДВ

                                                         Схема мінімізації ПДВ

Схема №2. В цій схемі використовуються фіктивні фірми, а точніше їх документи.

Мета: отримання податкового кредиту під час купівлі робіт або послуг та за допомогою цього мінімізувати податкові виплати ПДВ до бюджету

Суть схеми «Придбання документів»

В результаті застосування даної схеми формуються витрати, а також податковий кредит з податку на додану вартість у платника податків. Це відбувається за рахунок віднесення до складу витрат робіт чи наданих послуг. Але ці роботи і послуги або взагалі не надавались, або виконані за рахунок власних сил, або із застосуванням  підприємств, які надали ці послуги за менші кошти.

Але у податковому та бухгалтерському обліку при використанні даної схеми застосовуються документи «фіктивних підприємств», тому встановити реально, хто виконував ці роботи контролюючим органам досить тяжко.

Схема №3.Мінімізуємо доходи підприємства за рахунок чого зменшуємо податкове навантаження.

Суть даної схеми полягає в тому, що мінімізуються доходи підприємства шляхом  штучного завищення витрат або за допомогою податкових зобов’язань з податку на додану вартість шляхом того, що завищується податковий кредит. При цьому в схемі використовується «фіктивне» підприємство.

Приклад. Ви як платник податків використовуєте в якості постачальників та споживачів товарів «фіктивні» підприємства. Потім здійснюється коригування вартості товарно-матеріальних цінностей таким чином, що ціна придбання перевищує ціну реалізації.

В статті були розглянуті схеми, за допомогою яких можна мінімізувати податкові виплати  до бюджету. Але недоліком усіх цих схем є те, що в них використовуються фіктивні підприємства.

Наш сайт ТаксОптима пропонує Вам оптимізувати оподаткування і при цьому без застосування фіктивних  фірм. За допомогою нашого сайту, Ви можете використовувати схеми роботи з підприємствами  реального сектора економіки. Ви можете вибрати той товар, який відповідає вимогам Вашої діяльності и використовуючи його оптимізувати оподаткування на Вашому підприємстві в законний спосіб.

Ключевые слова: 

Схеми, мінімізації, ПДВ, експортних, операціях,
comments powered by HyperComments